כוס קפה

הקיץ הזה יהיה קר

הקיץ הישראלי מתאפיין בלחות גבוהה, חום בלתי נסבל ו(איך אפשר בלי?) – אייס קפה קריר ומרענן. אם אתם מחובבי הקפה על שלל צורותיו, אייס קפה הוא האופציה ההגיונית בימים כאלה. מפתיע לגלות עד כמה אנשים שמרגישים שהם מומחים בענייני קפה, לא ממש יודעים איך מכינים אייס קפה. לא נורא, אנחנו פה כדי להסביר ולהדריך אתכם צעד צעד בדרך לאייס קפה הקריר והנכסף, עם טיפים מעולים. הנה אנחנו מתחילים.

מתחילים בהקפאה

חשבתם פעם על הכוס שבה אתם שותים אייס קפה? אם תהיתם איך מכינים אייס קפה שמשאיר לכם טעם של עוד, התשובה היא: הכל מתחיל בכוס האייס קפה. הקפאה של הכוס מאפשרת לקפה להתקרר בצורה מהירה יותר. כל מה שצריך לעשות זה לקחת כוס שאפשר להקפיא אותה במקפיא. מצאתם אחת כזאת? יופי! עכשיו הכניסו אותה לפריזר ותוציאו ממש לפני שאתם מכינים את הקפה.

קצת עדינות לא תזיק

אם אתם תוהים איך מכינים אייס קפה קצת יותר עדין, התשובה היא פשוטה. הקפיאו קפה אספרסו בתבניות סיליקון והוסיפו את קוביות הקפה הקפוא למים קרים או לכוס חלב. התוצאה שתתקבל הוא קפה שנמס לאט לאט. הקפה יהיה כמובן קפה קר אך עם טעם מרענן ביותר ועדין. איזה עוד רכיבים תוכלו להקפיא כדי לקבל קפה קריר ביותר? גם החלב שבו אתם רוצים להשתמש יכול לעבור הקפאה באותה הדרך. אתם תקבלו קוביות חלב קרירות שתוכלו להוסיף למים הקרים.

כדאי ואף רצוי לגוון

לשאלה איך מכינים אייס קפה יש כמובן תשובות רבות. לכל אחד יש את הטריקים הקטנים שלו שהופכים קפה קר רגיל לקפה מעולה. גיוון הוא שם המשחק בהכנת אייס קפה. כך למשל, במידה ואתם משתמשים בקפסולות להכנת קפה (מכל סוג), כדאי להשתמש בקפסולות אשר מיועדות להכנת קפה קר. על פי רוב, קפסולות אלה יהיו בעלות טעמים מגוונים יותר כמו שקדים או מרציפן ויכילו קפה מסוגים שונים שהולכים נהדר עם קפה קר.

למי שלא מטורף על כל הקור הזה

ויש גם מי שעבורם קפה קר הוא משקה פחות עדיף וממש לא מתחברים לקרח בקפה שלהם. אז איך מכינים אייס קפה במצב כזה? בקלות. אם אתם פחות בקטע של קוביות קרח בתוך הקפה שלכם, פשוט הכינו את הקפה החם החביב עליכם – והכניסו אותו למקרר. אחרי בערך שעתיים בקירור במקרר תקבלו את הקפה שאתם אוהבים במיוחד רק בוואריאציה קרירה וללא קרח.

ויש גם תוספות

אייס קפה מוצלח הוא כמובן עניין של טעם – אך גם של ניראות. אחרי שהבנו איך מכינים אייס קפה מסוגים שונים, כדאי להקדיש מחשבה גם לכוס שממנה נשתה את הקפה הקר. אין כמו כוס גבוהה ומפנקת שתיתן לכם תחושה של בית קפה, או חוף ים או כל מקום אחר שבו אתם רוצים לשבת ולשתות קפה קר.