שלושה טיפים לעוגה מושלמת

זה יכול להיות יום הולדת לילד או לילדה, או סתם אורחים שמגיעים אלינו להתארח. לא כולנו יודעים להכין עוגות מקושטות, מושקעות ומעוצבות ולחלקנו גם בראוניז היא משימה בלתי אפשרית. אך קיים מגוון רחב של עוגות קלות להכנה, בין אם אתם חובבי שוקולד או דווקא נהנים מעוגת גבינה פשוטה. כך תעשו את זה בקלילות.

עוגות שוקולד טעימות

אחת הסוגיות המורכבות עבור הורים שאינם מומחים בבישול היא הכנת עוגת יום הולדת. אנחנו רוצים להשקיע בילדים שלנו, לתת להם את המקסימום, אך אנחנו לא תמיד יודעים איך. למזלנו קיימים לא מעט מתכונים של עוגות קלות להכנה שלא מצריכים ידע מוקדם באפייה. כל מה שצריך הוא להשקיע בקישוט והרי לכם עוגה טעימה ומוכנה. גם עוגת בראוניז יכולה להיות אופציה טעימה ושווה עבור עוגת יום הולדת לילד. כדי לשדרג מעט את העוגה, ניתן לקשט באמצעות סוכריות צבעוניות או להכין דף מודפס אכיל שעליו יש ציור שהילד אוהב. הדברים האלה מאוד פשוטים להכנה ואינם דורשים מאיתנו להצטייד במספר גדול של חומרים מתוחכמים.

מרכיבים מנצחים

הסוד באפיית עוגות קלות להכנה הוא במרכיבים. זו יכולה להיות עוגת בראוניז הכי פשוטה שיש, אך אם יש לה את המרכיבים האיכותיים – זה ישדרג את הטעם שלה במידה רבה. אם אתם נדרשים להכין עוגה עם קוביות שוקולד מריר, כדאי לבחור בשוקולד מריר בעל אחוזי קקאו גבוהים. כך תקבלו טעם איכותי ועשיר מבלי להכין עוגה מורכבת מדי. עוגת בראוניז שיש בה שוקולד מריר איכותי תצא ככל הנראה יותר טעימה מעוגת בראוניז עם שוקולד פחות איכותי. כמו כן, רצוי כמו בכל דבר אשר קשור לילדים – לא להגזים עם המרירות. אמנם מבוגרים יודעים להעריך שוקולד מריר עם אחוזי קקאו גבוהים, אך עבור הילדים הטעם שיתקבל עלול להיות מעט מריר עבורם. הסוד טמון בשילוב ובאיזון בין המתיקות לבין המרירות.

גם קישוט של העוגה והשקעה בהכנת קצפת יהפכו כל עוגה שגרתית לעוגה עם טעם עשיר ומפנק. לא משנה אם נעזרתם בהכנתה במתכון של עוגות קלות להכנה.

הקפידו על ההוראות

הכלל הזה נוגע לכל מי שאופה עוגה בין אם היא שייכת לז’אנר של עוגות קלות להכנה או דווקא לעוגות המורכבות יותר. חשוב מאוד להקפיד על הוראות ההכנה כדי להימנע ממקרים בהם העוגה לא יוצאת גבוהה מספיק, או שהיא אפויה יתר על המידה. בין אם אתם מתכוננים להכין עוגת גבינה או עוגת ביסקוויטים, אל תפספסו את הוראות ההכנה.  הדבר נכון בעיקר במתכוני עוגות בראוניז, ובהם כדאי להקפיד על זמן האפייה כמו גם על סדר הכנת המרכיבים. האיזון בהכנת בראוניז צריך להיות איזון מושלם בין רכות של עוגה לבין הדחיסות של בראוניז’ ולכן הקפדה על הוראות ההכנה יכולה להפוך גם עוגה פשוטה להצלחה מסחררת וטעימה.