שיקום שיער אצל גברים ונשים

תופעת התקרחות גברית היא תופעה שמפריעה לגברים רבים בשלבים שונים של חייהם. לרוב, מתחילה הקרחת להופיע בגילאי 30 ודילול השיער מתחיל בקו הקדמי, באזור הצדעיים והקודקוד, ובהמשך, לכל שטח הראש או למרביתו. הסיבות להתקרחות מגוונות אבל רובן נגרמות בגלל גנטיקה. יש נסיבות שמסייעות להתקרחות והן תוצאה של גורמים סביבתיים כמו לחץ, עומס רגשי ועוד. התופעה נגרמת בגלל שזקיקי השיער האחראים לייצור השיער מתנוונים ומפסיקים פעילותם לחלוטין.
בעיית התקרחות גברית גורמת לגברים רבים בעיות של דימוי עצמי ירוד, שיער שופע בעיניהם הוא מקור לגבריות, חסרונו יגרום לירידה בביטחון העצמי וישפיעו על הקשר עם הסביבה ועל ההרגשה האישית. קיימות היום טכנולוגיות מתקדמות לטיפול בבעיית ההתקרחות ויש מכשירים מיוחדים אשר מסוגלים לגרום לצמיחת שיער מחודשת במקומות שהיא נעדרת, במקומות בהם השיער הינו דליל ניתן להגביר צמיחה ולהביאם לנקודה של שיער שופע. טיפולים במכשירים אלו קלים ובטוחים ויכולים להיעשות בבתי המטופלים. הם בטוחים לשימוש ובעלי מקדמי בטיחות גבוהים.
בטחון עצמי ירוד
נשים רבות סובלות מנשירת שיער, ובמקרים אלו, התופעה נגרמת מבעיות גנטיות, אבל גם ממחלות ומגורמים סביבתיים. נשים רבות שחוות נשירת שיער תסבולנה מדימוי עצמי ירוד ומירידה בביטחון העצמי הנלווה לו. אצל נשים רבות שיער הינו מודל לנשיות וליופי. שיעקר שופע יכול לתת לכל אישה מגוון אפשרויות לשינוי תדמית, ומעיד, לרוב, על בריאות נפשית ופיזית. שיער דליל יכול להטעות זרים. הם יחשבו שקיימות בעיות גם במקרים בהם הם אינן קיימות, והדבר יכול לפגוע בסיכוי למציאת עבודה נחשקת, זוגיות טובה ועוד. נשים רבות תיפגענה מהיעדרו עד כדי סבל מבעיות נפשיות מגוונות.
גם אצל נשים שיקום שיער נעשה בעזרת מכשיר מהפכני שמביא לתוצאות של הוספת שיער וחידוש צמיחה במקום שבו הוא נפסק. פעולת המכשיר נועדה לעורר לפעילות את זקיקי השיער הרדומים שהושבתו בגלל בעיות הורמונאליות, הטיפול נעשה על ידי עיסוי העור. בכך מתעוררים נימי הדם לפעילות נמרצת יותר. בנוסף, המכשיר גורם לעירור ביוכימי, עירור פיזי מכני ועירור חשמלי. שלוש הפעולות הללו ביחד תורמות לפתרון המצב. טיפול אורך כ 5 דקות ביום ואינו כרוך בתופעות לוואי כלשהן. התוצאות של הטיפול מגיעות תוך פרק זמן קצר, יחסית, וכל מטופלת תוכל לנשום לרווחה לאחר שתגלה צמיחת שיער מחודשת על הקרקפת. חברות שמייצרות מכשירים אלו נותנות גיבוי ותמיכה לכל לקוח, והמומחים שלהן יענו על כל שאלה ברצון ובסבלנות.