עבודה על מחשב

שיווק עסקי באינטרנט

כשאנשי עסקים מגלים את עולם השיווק ברשת הם מזהים מיד שהאפשרויות הן בלתי נדלות. בסך הכל צריך אתר  טוב, חשבון פייסבוק מוצלח ואולי גם נוכחות ברשתות חברתיות נוספות. אבל אחרי תקופה של פעילות ברשת בעלי העסקים הללו מגלים את מה שאחרים כבר גילו לפניהם – דף הפייסבוק שלהם לא מביא עוקבים והאתר שלהם לא מביא כניסות. כשהם מחפשים בגוגל מונחים שקשורים לתחום פעילותם עולים לפניהם עסקים הרבה פחות מושכים, וכשהם קונים פרסום בפייסבוק הם מגיעים לעוקבים לא רלוונטיים שלא יקנו מהם כלום אף פעם. מסתבר שנוכחות ברשת זה לא מספיק, צריך לבנות אותה בצורה מקצועית ונכונה כדי להגיע לקהל היעד המפולח והרלוונטי שאתם רוצים בו.

איך משפרים נוכחות ברשת?

התשובה נמצאת במילה אחת קטנה: תוכן. המסר השיווקי שלכם לא יגיע לאנשים רק כי יש לכם מוצר טוב או יפה או חדשני. המסר שלכם צריך לעבור בצורה הנכונה – והכלי הנכון עבור רשתות חברתיות, וגם עבור גוגל, הוא תוכן. ניהול תוכן זה מקצוע, ומקצוע שדורש מיומנות גבוהה מאד. חברות תוכן יציעו לכם כתיבת מאמרים בתשלום, הפקת סרטונים, שיתופי פעולה ודרכים יצירתיות אחרות לדחוף את העסק שלכם קדימה ברשת. בהתחלה זה נשמע מוזר, אבל אם תחשבו על החוויה של הגלישה בפייסבוק או החיפוש בגוגל תבינו שזה הגיוני. כאשר אתם גוללים את הפרסומים בפייסבוק תקליקו רק על דברים שמעניינים אתכם ומסקרנים אתכם. עצם העובדה שמופיעה שם פרסומת ממש לא תגרום לכם להקליק, אבל אם תראו מאמר על נושא שקרוב ללבכם או תמונה מצחיקה או סרטון מרתק – מן הסתם תעצרו ותתעניינו. באופן דומה מאד סביר שכשאתם עורכים חיפוש בגוגל תקליקו על אחד מהמקומות הראשונים – ורבים מאיתנו ידלגו על המודעות הממומנות לטובת התוצאות האובייקטיביות של גוגל.

כולנו למדנו לכתוב כבר בכיתה א’ ומאז אנחנו רק הולכים ומשתפרים. בעלי עסק נוטים להאמין – בצדק – שהם מכירים את החזון העסקי והסיפור העסקי שלהם יותר טוב מכל אדם אחר. מה מונע מהם לכתוב את התכנים שלהם בעצמם? ובכן, כאמור, ניהול תוכן זה עניין לאנשי מקצוע. הם אלה שיידעו איך להדריך אתכם ולהציב אתכם על המסלול. כשהם מציעים לכם כתיבת מאמרים בתשלום הם מתכוונים לשלב בהם מונחי חיפוש רלוונטיים או להציע אותם לאתר שיוכל לשפר את הדירוג שלכם. תנו להם לעשות את העבודה ותגלו איך הנוכחות העסקית שלכם ברשת הופכת לנכס מניב.