קצת על סדנאות ומוצרי סריגה

סריגה היא אחד מתחומי האמנות המרשימים ביותר וכיום יש חזרה לאותה עבודת יד שאותה הכרנו בעבר. בשנים האחרונות ניתן לראות שיותר ויותר סדנאות סריגה נפתחות וכל אחד יכול לבחור את אותה סדנת סריגה ייעודית בסגנון הסריגה בו הוא או היא מעוניינים להתמקצע.    woollen scarf with  knitting needles.

סריגה- מהי

סריגה היא מלאכת יד שעוסקת בכל הקשור אל שזירה של חוטים שעשויים מחומרי גלם שונים עד קבלת מוצר מוגמר. יש מיני חומרי גלם מהם עשויים החוטים, יש טכניקות שונות של סריגה ויש סוגים שונים של סריגה שמותאמים ליצירת פריטים מסוימים, כמו למשל סריגה של שטיחים, סריגת כיפות, סריגת סוודרים, תיקים ועוד. אנשים רבים מבלבלים בין סריגה לבין תפירה, אם זאת משום שחלקם סבורים שמדובר על אותו הדבר ואם משום שהם סבורים שכל סורגת יודעת גם לתפור ולהיפך. דבר זה אינו נכון. סריגה כוללת שורות מקבילות של חוטי סריגה ואילו תפירה כוללת חוטים ששזורים בשיטת השתי וערב.

 

איך מתמודדים עם הסריגה

צריך להבין עד כמה חשוב לקבל החלטות מראש טרם תחילת הסריגה. אם החלטתם שאתם מעוניינים לסרוג פריט זה או אחר, חשוב מאוד שתקבלו החלטה לגבי הפרמטרים הבאים:

  • פריט- יש לקבל החלטה לגבי סוג הפריט אותו אתם מעוניינים לסרוג.
  • חוט- חשוב להחליט מהו חומר הגלם בו אתם מעוניינים להשתמש. כלומר מה סוג החוט או מה סוגי החוטים שישמשו אתכם למלאכת הסריגה. חשוב לדעת שעל חומר הגלם תמיד יהיה רשום מה גודל המסרגות שמתאימות לחוט בו אתם בוחרים.
  • עובי- חשוב להחליט מה יהיה עובי החוט בו משתמשים לסריגת הפריט.
  • מסרגות- חשוב להתאים את המסרגות לטכניקת הסריגה ולעובי החוטים.
  • שיטת סריגה- חשוב להחליט מהי טכניקת הסריגה שמתאימה לכם.

 

בוחרים סדנה שמתאימה לכם

אם אינכם יודעים כיצד לסרוג ואתם מעוניינים ללמוד כיצד. אם אתם יודעים כיצד לסרוג אך אינכם יודעים כיצד תוכלו להתמודד בצורה הטובה ביותר עם סריגת הפריט בו אתם מעוניינים ואם אתם מכירים את הבסיס אך אתם מרגישים שאתם זקוקים להכוונה, יש לכם אפשרות לפנות אל בתי ספר לסריגה שמציעים שיעורים פרטיים בסריגה, ייעוץ לגבי סריגת פריט, סדנאות סריגה ועוד. כאן המומחים יוכלו לעזור לכם בכל בעיה ואילו אתם תוכלו להיות בטוחים שהתוצאה תהיה מוצלחת.

 

לסיכום, אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד לסרוג או שאתם מעוניינים ללמוד כיצד לסרוג בטכניקה ספציפית או פריט ספציפי ואין לכם זמן לכישלונות/טעויות, תוכלו להירשם אל סדנת סריגה פרטית או קבוצתית ולקבל את כל העזרה החיונית לכם.

8 thoughts on “קצת על סדנאות ומוצרי סריגה

Comments are closed.