קצת על השקעות נדל”ן בישראל

מדי שנה רבים בוחרים להשקיע את כספם בנדל”ן. בשנים מסוימות הם מחליטים להשקיעו אותו ברכישות של נכסים בחו”ל ובתקופות אחרות הם מחליטים להשקיע אותו בנדל”ן הישראלי. במאמר זה נספק לכם את כל הנקודות החשובות אותן יש לקחת בחשבון לגבי השקעות נדלן.

Construction area: two cranes and incomplete high-riser

מהי השקעת נדל”ן?

נדל”ן משמע נכסי לא ניידי, כלומר נכסים שאינם ניידים. תחום זה נחשב לאחד התחומים הפופולאריים ביותר להשקעה בישראל ובמדינות רבות בחו”ל וזאת משום התשואות שמניב הנכס לאורך תקופה מסוימת. חשוב לקחת בחשבון שההחלטה להשקיע את הכסף בנדל”ן מחייב הון התחלתי לרכישת נכס או הקרקע שלעיתים מסתכם בסכום התחלתי גבוה הכרוך בחישוב העלויות הנלוות בין היתר: השכרת עורך דין מומחה בתחום הנדל”ן, רישומים במוסדות מטעם ממשלת ישראל, תשלומי אגרות ועוד. כמו כן, אין לשכוח את המיסים אותם יש לשלם ואת הנתון שאי אפשר לחזות בדיוק מה יקרה בעתיד ולכן כל השקעה מחייבת רמת סיכון מסוימת.

 

הכנה מקדימה – אסור לוותר

השקעות נדלן בישראל, כמו השקעות נדלן בכל מקום בעולם מחייבות הכנה מקדימה שכוללת את כל הבדיקות הדרושות. מכיוון שסכומי ההשקעה הנדרשים עבור קניית נכסים או מגרשים הוא בדרך כלל סכום גדול, חשוב מאוד לבחור את ההשקעה על בסיס ידע בתחום הנדל”ן לצד הערכת המגמה הצפויה בכל הקשור אל התפתחות שוק הנדל”ן לגבי האזור בו אתם מעוניינים להשקיע. כאן אין מקום להימורים. חשוב לבחור נכסים או קרקע שעתידים להניב לכם את התשואה בה אתם מעוניינים. בנוסף, חשוב מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום השקעות נדל”ן וזאת על מנת לבחון נקודות חשובות בכל הקשור אל קניית נכס באזור בו אתם מעוניינים, נקודות בהן אדם ללא ידע בתחום, לא ידע לאתר. טרם השקעה בנדל”ן חשוב לבדוק את הנכס בו אתם מעוניינים להשקיע והאם יש לאותו נכס את כל האישורים וההיתרים הדרושים.

 

לסיכום, השקעות נדלן מחייבת בדיקות מקדימות והחלטה האם אתם מעוניינים להשקיע בדירה למטרת מגורים או למטרת תשואה ואופציה למימוש בהמשך הדרך.  נכון לשנת 2014 הערים המבוקשות ביותר בכל הקשור אל השקעות נדלן בישראל הן ירוחם ותל אביב וזאת משום שערים אלו הצליחו לספק לבעליהם את התשואה הגבוה ביותר.

One thought on “קצת על השקעות נדל”ן בישראל

Comments are closed.