מסך מחשב

קלות חישוב שעות העבודה – גם לעסק וגם לעובדים

מדי כמה שנים אנו עדים לחידושים רבים בתחום שעוני נוכחות לעסקים וחברות. אם עד היום רוב העובדים לא הקדישו מחשבה יתרה לכל הקשור אל שעוני הנוכחות של העסק בו הם עובדים, כיום יש להם את כל הסיבות להתחיל ולהתעניין באותו שעון נוכחות המוצב במקום העבודה שלהם, שכן יכול להיות מאוד ששעון זה יעזור לעובד לבדוק מדי חודש האם חישוב שעות העבודה שלו נעשה בצורה נכונה.

חישוב שעות עבודה
כל אחד מאיתנו מודע לעובדה שכל שעת עבודה משמע כסף. יש אנשים להם משלמים שכר שעתי ויש אחרים שאמנם מקבלים שכר גלובלי, אך החברה בה הם עובדים מגבילה אותם לגבי שעות עבודה נוספות או מחייבת אותם לכמות מסוימת של שעות עבודה מדי חודש. שעון הנוכחות משחק תפקיד מרכזי כאשר בסיום החודש, ביום שבו כל עובד מקבל תלוש שכר, הוא מופתע לגלות שיש פער בין החישוב של הנהלת החשבונות לבין החישוב שהוא ביצע במהלך החודש. אם בעבר, כל עובד היה צריך להתחיל בפעולת חישוב שעות עבודה וזאת על מנת להבין היכן מקור הטעות ולאחר מכן לחזור על אותה פעולה עם הנהלת החשבונות של החברה, כיום כל זה מיותר וזאת בזכות שעוני הנוכחות החכמים והמתוחכמים שבמקום העבודה. אז אם עד היום סברתם ששעון הנוכחות הגדול והמכאני היה שעון הנוכחות הטוב ביותר, מהר מאוד תגלו שברגע האמת שעון הנוכחות החכם הוא זה שיהפוך את משימת חישוב שעות העבודה לקלה יותר.

אם עד עכשיו הצגנו את הצד של העובד, כעת הגיע הזמן להציג את הצד של המעסיק. מבחינת החוק כל מעסיק חייב לפרט בתלוש השכר אותו הוא מוסר לעובד שלו את גובה השכר, שעות העבודה, תשלומי דמי הבראה, ימי חופשה, ימי מחלה, שעות נוספות, סך השכר הכולל וכל מיני זכויות שנלוות לשכר, כמו למשל הזכויות הסוציאליות והפנסיוניות של העובד. כיוון שהמעסיק חייב לרשום את כל התיעודים של ימי העבודה של העובדים שלה, דבר שכולל גם את שעות העבודה הוא חייב לדאוג לשעון נוכחות שבאמצעותו העובד יבצע רישום מדויק זה ובסוף החודש ניתן יהיה להפיק דו”ח מסודר שיכלול את כל נתוני השעון או שהוא יכול לוותר על שימוש באותם שעוני נוכחות מתוחכמים ולהחתים את העובדים שלו על לוח שעות ידני מדי יום.

כיוון שלוח שעות ידני אינו מהווה פתרון נכון לשנת 2016 וכיוון שגם המעסיק וגם העובד מעוניינים במערכת מחשוב חכמה שתבצע חישוב שעות עבודה של העובד וזאת על מנת למנוע התרחשות של טעויות, ברוב העסקים ניתן למצוא כיום שעוני נוכחות חכמים שהופכים את כל תהליך החישוב החודשי למהיר ומדויק יותר.