פתרונות תקשורת מתקדמים בשירות מענה אנושי

בשוק התחרותי של ימינו קיים צורך גובר והולך של חברות ומוסדות להעניק שירות לקוחות טלפוני ברמת זמינות גבוהה. כיום קיימים פתרונות שונים שיכולים לחסוך עלויות של מתן שירות זה עבור עסקים, חברות ומוסדות.

הצורך במתן מענה אנושי ללקוחות של כל העסקים, חברות ומוסדות הינו צורך משמעותי ולעיתים חברה יכולה למצוא את עצמה ללא יכולת לתת מענה זמין ויעיל ללקוחותיה. בעידן עסקי תחרותי כשל ימינו חברה לא יכולה להרשות לעצמה לפגר אחרי המתחרים ביכולת לספק שירות לקוחות מוצלח . עם זאת, מתגלים לעיתים קרובות קשיים בהשגת מטרה זאת .

קיימות סיבות רבות לכשלים ביכולת לתת מענה אנושית יעיל : ניהול לא נכון של מערך שירות הלקוחות בחברה שלא מתמחה בכך, בעיות תקציב, חברה שלא מצליחה להדביק את קצב הצמיחה שלה ועוד. בנוסף, בתקופות של קמפיין פרסומי, למשל, שירות הלקוחות הרגיל של החברה לא יכול לעמוד בעומסים הלא שגרתיים – הלקוחות לא מקבלים את צרכיהם והמכירות נפגעות. לצורך ההולך וגובר בייעול שירותי מענה אנושי, יש מספר פתרונות שמסייעים מכיוונים שונים.

מערכת ראש אלחוטית

מערכת ראש אלחוטית היא עזר לנותני השירות, שהופך את העבודה שלהם לנוחה ולכן גם יעילה יותר. מערכת ראש אלחוטית מאפשרת ניהול שיחה עם לקוח באמצעות אוזניה ומיקרופון שמוצמד לפה וללא חיווט.

היתרון של מערכת ראש אלחוטית בהשוואה למערכת הישנה המחוברת בחיווט חשמלי לטלפון הוא משמעותי כיוון שהוא נותן איכות שיחה מצוינת מבלי הצורך להתעסק בהתאמת המערכת לפה או לאוזן. נותן השירות בעזרת מערכת ראש אלחוטית פנוי לחלוטין לאתר את פרטי הפניה על צג המחשב, למשל ויכול לענות ליותר פניות בשעה, בשיעור של עשרות אחוזים.

מערכת זיהוי קולי

מערכת זיהוי קולי או מערכת זיהוי דיבור היא טכנולוגיה שמאפשרת זיהוי קול אנושי ופיענוח של דיבור. למערכת זיהוי קולי מגוון של שימושים הקשורים למתן מענה ללקוחות. היישום המשמעותי ביותר חוסך את הצורך במענה קולי אנושי ומאפשרת קיום רוב צרכי הלקוח .

שימוש במערכת זיהוי קולי כחלק משירות לקוחות לצרכנים יתכן כשהלקוח משיב לשאלות מענה קולי מוקלט והמערכת מזהה את תשובותיו ומקדמת אותו אל מבוקשו. מערכת זיהוי קולי היא טכנולוגיה שקיימת כבר למעלה מעשור, בין היתר בתחום הסלולר אולם עד לאחרונה נתקלה במגבלות משמעותיות שהקשו על השימוש. היום, בגלל שכלול של היכולות מערכת זיהוי קולי כבר נמצאת בשימוש במערכי שירות לקוחות של חברות רבות בעולם וגם כמה בארץ.

חברת טלקול – שירותי מענה טלפוני

חברת טלקול מספקת שירותי תמיכה לחברות שזקוקות למערך שירות לקוחות טלפוני מובנה או לכאלה שזקוקות לתגבור של המערך שלהן. טלקול מספקת שירותי מענה טלפוני ומענה אנושי לעסקים בכל ימות השנה ובכל שעות היממה.

השירותים שמעניקה חברת טלקול מותאמים לצרכי החברה המזמינה את השירות ויכולים להוות השלמה או תחליף למוקד לקוחות שיכול לחסוך לחברות הרבה משאבים כספיים ואנושיים. בין היתר, ניתן להזמין מחברת טלקול גם מענה קולי לקביעת תורים למרפאות מומחים.  המומחיות של טלקול בתחום המענה האנושי מאפשרת לה ללמוד במהירות את כל צרכי הלקוח ולהעמיד לרשותו מערך טלפוני מלא ויעיל במיוחד מבלי להיכנס להוצאות שבהקמה ותחזוקה של מערך כזה בתוך החברה.

*אין לראות במאמר זה המלצה או מידע מקצועי