וילה עם בריכה

פתרונות להרחקת יונים ועטלפים

יונים אוהבות לקנן במקומות הקרובים לבתיהם של בני אדם, וכן, במפעלים ובמבנים תעשייתיים שונים שברשותם. הן ניזונות ממזון ומשאריות המיוצרים על ידי האנשים. יונים ניתן למצוא על גגות, מתחת לרעפים, במרפסות מרוחקות ובעוד מקומות. היונים בונות קינים במקומות אלו, מגדלות גוזליהן ותעדפנה לחזור ולקנן בהם לאורך זמן. הלכלוך שהן יוצרות יפריעו לכל אדם והצורך לסלקן עולה כאשר המטרד הופך לבעייתי מאוד. יש חשש למפגעי ריחות, לפריצת מחלות, לגירודי עור, ולעוד תופעות לא רצויות. למומחים להדברה יש פתרונות להרחקת יונים מהגג וממקומות אחרים.
השיטות המסורתיות להרחקת יונים מבוססות על מתקנים ותכשירים שונים. בנוסף, יש פתרונות להרחקת יונים מהגג שמבוססים על אמצעים אלקטרוניים ומודרניים. דוקרנים ניתן להניח על קצוות גגות ובמקומות אחרים והם ימנעו הגעת יונים. ניתן למרוח חומר שמדביק את רגלי היונים ויעילותו מצומצמת. יש רשתות שמונעות חדירת יונים ולא ניתן להניחם בכל מקום. הפתרון החדשני המקובל היום הוא גירוש יונים באמצעות פסי דריכה אלקטרוניים שמניחים אותם על קצוות הגגות ובמקומות שיונים אוהבות לעמוד בהם.
שיטות אלקטרוניות
המערכת האלקטרונית שולחת זרמים חשמליים שמעקצצות את רגלי היונים, והן נמלטות מהמקום ואינן שבות. שיטות אלו יעילות מאוד ומועדפות על ידי לקוחות רבים. הן ידידותיות לסביבה ואינן פוגעות פגיעה ממשית ביונים. הן אינן מכערות את הנוף ונשמרות היטב למשך זמן רב. מערכת אולטרא סאונד דומה יעילה כנגד עטלפים אשר מגיחים בלילה ומחפשים מזון בקרבת בתי בני אדם. מומחי הדברה ממליצים או משתמשים פעמים רבות במערכות אלו אשר מונעות הגעת עטלפים. עבור בעלי בתים רבים הרחקת יריקות עטלפים מהבית הוא צורך עליון בגלל הטינופת שיוצרת מפגעים אסתטיים.
גלי האולטרא סאונד הנשלחים מיחידות המערכת משבשים את תחושת ההתמצאות של העטלפים אשר מנווטים באמצעות מערכת סונאר. העטלפים שולחים גלי סונאר וקולטים חזרה את הגלים שנשלחים אליהם מהעצמים השונים. כך הם ממפים את השטח ומצליחים להגיע לעצי הפרי האהובים עליהם. כאשר הם נתקלים בסוג של מיסוך אלקטרוני כזה הם נעלמים. מומחים מטעם החברה יתקינו את המערכות בהתאם למצב בשטח ולצרכי הלקוח. שיטת הרחקת יריקות עטלפים מהבית באמצעות גלי אולטרא סאונד ידידותית לסביבה ואינה גורמת נזק לעטלפים. כך, נמנעות תופעות הרעלה של עטלפים, הרעלה שיכולה לגרום לפגיעה במרקם הביולוגי הכללי. יתרון נוסף של שיטה זו להרחקה של עטלפים הוא שלא יהיה מצב בו יימצאו בקרבת מקום פגרי עטלפים.