עובד יקר, זה הזמן להכיר את החוק שמגן עליך

מדינת ישראל, מיום הקמתה, שמה לעצמה מטרה לנהוג בצורה דמוקרטית ומתוקנת כלפי כל אדם בכל עת. התנהלות בדרך זו דורשת חקיקת תנאים ותקנות בנושא ניהול עובדים. בשנת 1958 נחקק חוק הגנת השכר, חוק זה עוסק במספר פרמטרים חשובים מאד הנוגעים לכל אחד ואחד מאיתנו, השכירים:    

החובה להעניק תלוש משכורת לכל עובד ופירוט של המידע המחוייב להופיע בכל תלוש ותלוש, מועד אחרון בו ניתן לשלם משכורת בכל חודש או תשלום קיצבה כלשהיא מבלי שאלו ייחשבו למאוחרים מדי ובעצם להלנת שכר, בחוק מפורטים מהם הניכויים המותרים מהשכר בפועל, וכן דרכים שונות בהן ניתן לשלם שכר לעובד.

תיקון 24 בחוק

חוק הגנת השכר נחקק כאמור לפני למעלה מחמישים שנה, עם השנים התפתחו רפורמות שונות בנושא זה ובין היתר הושגה התקנה הנקראת תיקון 24 לחוק. תיקון זה מורה כי על כל מעסיק לבצע רישום ומעקב מפורט אחר שעות העבודה של כל עובד הפועל בעסק שלו.

ההגדרה “עובדים” כוללת בתוכה גם: אנשי מנהלה, עובדים במשרות אמון, עובדים זוטרים ובכירים. כמו כן וללא יוצא מן הכלל על בעל העסק לבצע מעקב ורישום שעות מפורט (השקול להוצאת תלוש) גם לעובדים שאינם נמצאים פיזית בעסק עצמו: נהגים, שליחים, טכנאים, דיילים, סוכני מכירות ועוד.

פירוט הדרישות מן המעסיק בנושא ניהול עובדים וטיפול בדו”חות

הדרישות אינן כלליות אלא מפורטות ועל בעל העסק לוודא כי הנתונים הבאים מופיעים בדו”ח השעות ובתלוש המשכורת של העובד: מס’ ימי העבודה שהעובד עבד בפועל, מס’ השעות שעבד בכל יום ובסך הכל באותו החודש, ימי חופשה, מחלה או מילואים, שעות נוספות ותעריפן.

שעון נוכחות מקוון, הפתרון המקצועי ביותר לעסק שלך

בעזרת שעון נוכחות מקוון יכול בעל העסק לבצע מעקב וניהול רישום מדוייק של כל שעות העבודה של עובד ועובד וכן ארגון דו”חות מסודר המאפשר שליטה מלאה על תחום זה. השעון מעניק לעובד את האפשרות להיכנס ולצאת מיום עבודה בצורה נוחה ופשוטה וללא צורך בכרטיסים והגעה לשעון פיזי.

בעל העסק יודע בכל רגע נתון מהי כמות השעות במצטבר של העובדים, כמה מהם איחרו באותו יום, כמה החסירו השבוע ועוד, ניהול עובדים פשוט ונוח. כמו כן כל דו”ח שעות יכול בקלות להפוך לתלוש שכר (בעזרת עזרים שונים בתוכנת הניהול) מכיוון שמפורטים בו כל הנתונים הנדרשים ע”פ תיקון 24 לחוק.