מסך מחשב

סליקת אשראי לכל בית עסק

אמצעי תשלום הוא קריטריון חשוב עבור כל לקוח ועבור כל בית עסק. מהרגע בו בית עסק מגביל את שיטות התשלום ללקוח, הרי שהוא מצמצם את מספר הלקוחות שיוכלו לרכוש דרכו מוצרים או שירותים. אם עד לא מכבר, עסקים קטנים לא יכלו להחזיק מכשירי סליקה משום העלויות הגבוהות, הרי שכעט ישנה אפשרות נוחה לכל עסק, גדול וקטן כאחד, להחזיק בבית העסק מכשיר סליקה אשראי ובכך לפתוח את מרכולתו של בית העסק ללקוחות נוספים. סליקת אשראי לעסקים קטנים, מאפשרת תחרות שווה ומקדמת עסקים קטנים אל עבר הפסגה.

למה במזומן אם אפשר לסלוק?

סליקת אשראי היא אפשרות תשלום מועדפת על מרבית הלקוחות בישראל בפרט ובעולם בכלל. עסק אשר לא מחזיק באפשרות להעביר כרטיסי אשראי, הוא עסק אשר מאבד לקוחות רבים מדי ובכל יום שעובר. כל לקוח באשר הוא, מחזיק בארנקו לפחות כרטיס אשראי אחד אם לא יותר ומרבית הלקוחות לא מחזיקים בכסף מזומן או אפשרויות אשראי אחרות.

אם בשנים עברו אפשר היה לשלם באמצעות שקים, הרי שאפשרות זו הפכה ללא בטוחה בעליל ועל כן רבים מסרבים לקחת המחאות ומעדיפים שלא למכור סחורה או שרות ובצדק. אם כך אין ספק כי כרטיסי אשראי הם הפתרון האולטימטיבי לא רק עבור הלקוח אלא גם עבור בית העסק.

כיצד פועלת הסליקה

אם החלטתם גם אתם לבצע סליקה ולאפשר ללקוחות בית העסק לשלם בכרטיס אשראי, הרי שחשוב להבין כיצד פועלת אפשרות זו. האפשרות לשלם בכרטיסי אשראי, מורכבת משירות המתפצל לשניים. מצד אחד על בית העסק לכרות ברית עם אחד מחברות האשראי וביניהם ויזה או ישראכרט או שניהם גם יחד ומצד שני על בית העסק לשכור את שרותיה של חברה המאפשרת סליקה, דהיינו חברה המספקת את מכשירי הסליקה השונים. כל עוד לבית העסק גם מסלקה וגם כרטיס בקרב חברת האשראי, הרי שמרגע זה יכול בית העסק לחייב לקוחות באמצעות כרטיסי אשראי. איפה הבעיה? בעלויות. על מנת להחזיק גם מסלקה וגם לחייב לקוח בכרטיס אשראי, יש לשלם לא מעט עבור השרות. התשלום מתפצל לשניים. פעם אחד יידרש בית העסק לשלם למסלקה תשלום חודשי ופעם שניה לחברת האשראי עמלות עבור כל פעולה. תשלומים אלו הקשו על עסקים קטנים שוויתרו מחוסר ברירה על השרות, אך שרות סליקת אשראי לעסקים קטנים משנה את פני התמונה ומאפשר השכרת מכשיר סליקה אשראי במחיר הגיוני.