סיבות לשיפוץ הבית

ישנן סיבות רבות לשיפוץ בית מהצורך להחליף אריחים וכלים סניטריים בחדרי האמבטיה,  חלונות ודלתות או ארונות מטבח. כל שיפוץ בגלל סיבותיו הוא. בעלי בתים מבצעים שיפוצים גם כדי להכניס אווירה מחודשת לבית, להחליף רהיטים ובאותה הזדמנות גם את המרצפות. רבים בוחרים להשקיע קצת יותר ולעשות חימום תת רצפתיבכל הבית מה שיחסוך רכישת מזגנים או כל אמצעי חימום אחר.

למה לשפץ את הבית?

אנחנו חיים בתקופה בה בני הזוג עובדים שעות רבות מחוץ לבית כדי להביא פרנסה הביתה ולתת רווחה לילדים. מי שמשפץ בית, והקציב עומד לו, משכלל כל מה שניתן בין אם בחימום, באבזור חדרי השירותים והאמבטיה ובהכנסת מטבח חכם לבית. כל אלה מאפשרים חיים קלים יותר.

מה היתרון של חימום תת רצפתי?

  • היתרון של חימום תת רצפתי הוא בכך שאפשר לווסת את חום הבית לכל החדרים כאחד. אפשר להמשיך ולעצב את החדרים ללא מכשול על הרצפה. ההשקעה גבוהה אבל משתלמת. לצנרת יש אחריות של שנים, השימוש במים שמסתובבים חוסך באנרגיה ועוד.
  • חימום תת רצפתי ניתן להפעיל מרחוק. באמצעות הטלפון החכם ואפליקציה מתאימה אפשר להדליק ולכבות אותו. לשיטה זו שני חסרונות עיקריים האחד הוא העלות הגבוהה. אף כי ההשקעה היא לתווך ארוך המחיר שיש לשלם עבור שיטת חימום זו היא גבוהה בהרבה מכל שיטת חימום אחרת. חסרון נוסף הוא שמרגע הפעלת החימום ועד שחם בבית לקוח זמן ולכן כדאי להפעילו זמן מה לפני התכנסות בני המשפחה.
  • בבתים בהם יש ילדים קטנים אין צורך לחשוש מפגיעה בהם בעת שהם מסתובבים בחלל. החימום התת רצפתי מאפשר משחק על הרצפה ללא חשש מכוויות. גם בחדרי האמבטיה אפשר להניח צנרת חימום מה שעושה את עניין הרחצה למעניין ומענג יותר.
  • חימום תת רצפתי מאפשר עיצוב הבית ככל שעולה על רוחו של בעל הבית. אין סיכון לריהוט ואין מה שיפריע להעמיד אותו.

איך עושים את זה נכון?

החלטה על הכנסת חימום תת רצפתי צריכה להתקבל טרם התחלת השיפוצים. כל קבלן שיפוצים בארץ שממליץ למשפצים לעשות חימום כזה צריכים לתת להם סקירה והסבר של בעד ונגד כדי למנוע נזקים בעתיד.  אף שהדבר נוח הוא אינו מתאים כל משפחה ולכל בית.

בבחירת קבלן שיפוצים צריך לקחת בחשבון את הוותק שלו בענף, מקצועיות אנשי הצוות שעובדים אצלו. כדאי ורצוי לעשות סקר אצל לקוחות עבר על מנת לקבל רושם והמלצות על הקבלן.

על מנת להקטין את הבעיות שעלולות להתעורר כדי לארוך הסכם עבודה מסודר עם הקבלן בו יפורטו כל הפרטים הרלוונטיים לשיפוץ. חשוב להקפיד על מסגרת תקציבית כדי לא לחרוג ולהיקלע לגירעונות. לפני החלטה על ביצוע חימום תת רצפתי כדאי לבדוק איזה חברות מובילות במשק הישראלי העוסקות בתחום ולקבל הצעות מחיר מכל אחת.