עבודה על מחשב

ניהול נתוני נוכחות על גבי ענן

אפילו בסרטים ישנים מאד אפשר לראות את הפועלים מגיעים אל המפעל בתחילת יום עבודה, מחתימים את שעון הנוכחות, ומתחילים לעבוד. הצורך לתעד את שעות העבודה נובע מהחשש של המעביד שהעובדים לא יתרמו את מספר השעות שהם מחויבים אליו, אבל כיום מדובר גם ברצונם של העובדים להבטיח שהזכויות הקשורות בשעות נוספות וכדומה לא ישכחו. כך או אחרת, שעון הנוכחות מלווה את עולם העבודה כבר שנים ארוכות ללא שינויים גדולים. התהליך ששעון הנוכחות מתעד הוא פשוט וברור: תיעוד שעת הכניסה ותיעוד שעת היציאה של כל עובד, יום אחרי יום לאורך שנים.
מובן, בשנים האחרונות תהליכי ניהול נתוני הנוכחות וחישוב השכר הפכו מורכבים יותר – גם מכיוון שהמחוקק מחייב זאת, וגם מכיוון שהעובדים מודעים יותר לזכויותיהם שנקבעו בחוק. למרות זאת שעון הנוכחות נשאר ללא שינויים גדולים עד לשנים האחרונות שבהן פרץ לחיינו בסערה השימוש הנרחב ברשת האינטרנט לכל צורך ומטרה. אם אפשר לבצע פעולות רבות כל כך ברשת, למה שלא נעשה שימוש בטכנולוגיית ענן הניתנת להפעלה מכל מחשב כדי לתפעל את שעון הנוכחות של העסק? ברור שיזמי הרשת כבר פעלו בכיוון הזה והקימו מערכות נוכחות וירטואליות.
שעון נוכחות וירטואלי
דמיינו מצב שבו העובדים יכולים לדווח על הנוכחות שלהם מכל מחשב בכל עת. אם יש בעסק שלכם שעון נוכחות שאתם מעדיפים – כמו שעון ביומטרי למשל – ניתן לחבר אותו למערכת המחשב. מצד שני, הגמישות של המערכת מאפשרת לעובדים לדווח גם מן השטח, וגם כאשר הם עובדים מהבית – כל מחשב שמחובר לרשת האינטרנט הופך למסוף של שעון הנוכחות שלכם. הרי כאמור, המערכת עושה שימוש בטכנולוגיית ענן הניתנת להפעלה מכל מחשב.
ברור שבכך לא נגמרים היתרונות של שיפור תהליכי ניהול נתוני הנוכחות וחישוב השכר בשיטה החדשנית הזו. ראשית – תוכלו להיות שקטים לחלוטין לגבי הגיבוי והתחזוקה של מערכת הנוכחות שלכם אשר מתבצעת על ידי חברה שמתמחה אך ורק בזה. בנוסף, אותה מערכת עצמה תשמש את חשבי השכר שלכם תוך חסכון אדיר בזמן העבודה ובהקלדות כפולות. תלושי שכר ומסמכים אחרים הנדרשים בחוק יופקו ישירות ממערכות הנוכחות שלכם. ולבסוף, ההנהלה מקבלת לידיה כלי רב עוצמה לזיהוי מגמות, בעיות וכשלים בכל מערכת התשלומים לעובדים – כל המידע והדוחות ניתנים להפקה מכל מחשב שמחובר לרשת בלחיצת כפתור. הוצאות השכר הן מרכזיות במיוחד עבור מרבית העסקים, וחשוב מאד להישאר בשליטה מיטבית ובזמן אמת בכל הנוגע אליהן.