ניהול נכון של השקעות לעתיד טוב יותר

המצב בארץ מבחינה כלכלית אינו פשוט ורבים זקוקים לכל אגורה שהם מרויחים רק בכדי להתקיים ולשרוד. עם זאת, לרוב בסביבות העשור החמישי לחייהם מגיעים אנשים ליציבות מסויימת המאפשרת להם לחסוך כסף. אז מתחיל החיפוש אחר הדרכים להשקעה. ישנן דרכים שונות לכך: ניתן להשקיע בשוק ההון באמצעות רכישת מניות באופן עצמאי, פתיחת תכניות חיסכון, או שניתן להשקיע בנדל”ן באמצעות רכישת נכס. בסופו של דבר כל אחד פונה אל התחום המדבר אליו אם הוא מתעקש לעשות זאת באופן עצמאי. עם זאת, ישנם בתי השקעות אשר ניהול השקעות הוא המומחיות שלהם וניתן להפקיד בידם את כל העניין של ניהול תיקי השקעות.

מהו בית השקעות?

בית השקעות הוא גוף פיננסי אשר מציע ללקוחותיו מגוון אפיקים פיננסים להשקעה, החל מחסכונות נזילים ועד לחסכונות ארוכי טווח כמו קרנות פנסיה, קופות גמל וגם חסכונות לטווח בינוני כמו קרנות השתלמות. באופן כללי ניתן לנהל בבית ההשקעות תיק השקעות הכולל מניות, תעודות סל, קרנות נאמנות ועוד. באמצעות ההפקדה של ניהול תיק השקעות בידי בית ההשקעות מוריד מעצמו הלקוח התלבטויות והתחבטויות כיצד כדאי לנהוג ולנהל את תיקו ולהפקיד זאת בידי המומחים אשר מטרתם ומטרת לקוחותיהם היא משותפת: להגיע לתשואה גבוהה ככל האפשר ולנהוג בחוכמה בשבילי שוק ההון המפותלים. בבית ההשקעות ישנם יועצי השקעת ומנהלי תיקי השקעות וכן אנלסטים המנתחים כל העת את המתרחש והעתיד להתרחש בבורסות בארץ ובעולם. בתמורה לשירות זה נגבים דמי ניהול.

כיצד לבחור בית השקעות.

ישנם לא מעט בתי השקעות המבטיחים ללקוחותיהם ניהול השקעות חכם ובטוח שיגרום ללקוחותיהם, עם כל תנודות השוק, לצאת מורווח. על מנת לבחור בית השקעות כדאי לעשות סקר רחב היקף ולא לשים את כספיכם על קרן הצבי. אם הנכם מכירים באופן אישי אנשים המשקיעים את כספם בבית השקעות כלשהו והוא מומלץ מבחינתם הן מבחינת התשואות והן מבחינת דמי הניהול- קבלו את ההמלצה. אם לא, בדקו בין בתי השקעות מיהם בעלי המקום ומנהלי תיקי ההשקעות בו, מהו הידע והניסיון שלהם בתחום? האם יש להם ניסיון עשיר? תוכלו לראות גם נתונים לגבי אפיקי השקעה שונים שמציעים אותם בתי השקעות. מהי התשואה החודשית, השנתית ורב שנתית שלהם. במיוחד אם מדובר על אפיק השקעה ארוך טווח מומלץ לבדוק גם תשואה רב שנתית של לפחות חמש שנים.

4 thoughts on “ניהול נכון של השקעות לעתיד טוב יותר

Comments are closed.