ניהול כספים חכם – כך תתחילו להרוויח!

אם תבקשו מהאדם הממוצע לדרג את הנושאים החשובים בחייו, מרבית האנשים יציינו את הכסף כאחד מהם. אך אותו פלוני, בסבירות גבוהה, יסבול מהיעדר ידע סביר בכל נושא הניהול הכלכלי האישי. זהו “הדיסוננס הכלכלי” הידוע, שבו רובינו חיים. מצד אחד, החשיבות ברורה. מצד שני, הידע קלוש. התוצאה: יכולת ניהול כספים נמוכה וכפועל יוצא – הפסד של עשרות ואף מאות אלפי שקלים במהלך חייכם, בשל קבלת החלטות לקויה הנובעת מהיעדר ידע. גם שינוי קטן, לכאורה, כמו הזזת תאריך חיוב כרטיסי האשראי שלכם, עשויה להיות שווה לכם אלפי שקלים. אז בואו נראה כיצד גם אתם תעשו זאת נכון.                                                                                                                                                               3D dollar house

 

מתנהלים בצורה נכונה וחכמה

אחד הדברים היפים בכסף וכלכלה טמון בעובדה שלעיתים קרובות, אותם פעולות ואלמנטים הנדרשים מתאגיד ענק המגלגל מיליארדים, רלוונטיים גם לעסק קטן ואף לניהול משק הבית המשפחתי. אחד מהם, למשל, הוא כל נושא תזרים מזומנים. מדובר במונח כולל להכנסות וההוצאות (הקבועות והמשתנות) של כל אדם או עסק. ניהול תזרים נכון מעניק שליטה מלאה ומעניק יכולת קבלת החלטות נכונה. הכלל הבסיסי ליצירת תזרים מזומנים יעיל הוא סדר וידע. דעו בדיוק באילו תאריכים צפויים להיכנס ולצאת מחשבונכם כספים, באילו סכומים מדובר, האם וכיצד ניתן לשנות/להקטין/לפרוס/לדחות וכדומה. הרעיון בתזרים שכזה הוא ליצור מסגרת מסודרת, שבה בכל רגע נתון ניתן לדלות מידע על שינוי כספי בחשבונכם ולפעול בהתאם.

 

כאמור, תזרים המזומנים מהווה רק נדבך חלקי מהקונספט הכללי של ניהול כספים. הנה כמה כללי ברזל לניהול שוטף נכון, יעיל וחכם: ראשית, גם אם התקציב מתוכנן לפי רבעונים / חודשים / תקופות שונות, ניהול נכון מעניק תשובות ופתרונות בכל רגע נתון. שנית, ניהול הכסף שלכם נועד להעניק סדר בבלאגן, אך בד בבד, אמור לצפות את הבלתי צפוי ולספק לכם מרחב של פתרונות להוצאות פתאומיות, שינויים דרסטיים וכדומה. כלומר, השאירו תמיד מרחב תמרון לכל צרה של תבוא. נקודות נוספות למיקסום יעילות הניהול: שימוש בעזרים טכנולוגיים; רישום פעולות נדרשות על פי קדימות וחשיבות; ניהול משא ומתן גם על מרכיבים שלא חשבתם שניתנים למיקוח (גובה עמלת פולסיות ביטוח, לדוגמא) ועוד.

 

לאורך חייו של כל אדם, מקבל הוא מיליוני החלטות כלכליות ברמות חשיבות שונות. כל אחת מהן שווה כסף. כל אחת מהן עשויה לחסוך לכם לא מעט. התנהלו באופן מודע ונכון, הקדישו לימוד וזמן לצבירת ידע כלכלי מהותי וצאו לדרך חדשה של הצלחות ורווחים! בהצלחה.

2 thoughts on “ניהול כספים חכם – כך תתחילו להרוויח!

Comments are closed.