אישה יפה

מתכונים בריאים ודיאטטיים לילדים

אם גם אתם תרים אחר רעיון מקורי לארוחת ערב לילדים שיבטיח שהילד אכן יאכל את המאכלים הבריאים אותם אתם מכינים, הגיע הזמן להבין מהי האסטרטגיה הנכונה להכנת הארוחה, אסטרטגיה שעיקרה, בחירה נכונה של מזונות בריאים ודלים בשומן והיכולת להקנות להם את אותו מראה צבעוני ועיצוב מרשים שיכבוש את הילד. בנוסף, אם שמתם לב שהילד אוכל יותר מדי מאכלים עתירי שומן ופחמימות ריקות ומעדיף לבלות את זמנו אל מול צג המחשב במקום לשרוף את הקלוריות בפעילות גופנית, הגיע הזמן להתחיל ולשלב בטבעיות מתכונים דיאטטיים טעימים לארוחת הערב שלו. אז מה עושים? התחילו לקרוא!

 

עוברים לאורח חיים בריא

נתונים אותם חשוב לקחת בחשבון: נכון להיום לפחות עשרה אחוזים מהילדים סובלים מהשמנת יתר, מצב שיכול לגרום לבעיות בריאותיות ואף בעיות דימוי רציניות ביותר. למעשה בעידן האינטרנט, בעיית השמנת היתר אצל ילדים היא כה גדולה עד כי ברוב קופות החולים בישראל מוצעת תכנית לטיפול בבעיה הכוללת ליווי רפואי, הדרכה של דיאטנית והמלצה על מתכונים דיאטטיים לילדים, אימוני פעילות גופנית המותאמים לילד ופעמים רבות גם ליווי אישי פסיכולוגי או קבוצת תמיכה. אז אם גם אתם מעוניינים לשנס מותניים ולהתחיל להשליט אורח חיים בריא בבית, אותו אורח חיים שיוביל גם להורדת מסה מהגוף וכניסה לכושר הגיע הזמן להחליט מה מכינים לאותה ארוחת ערב לילדים וזאת לפני או אחרי הפעילות הגופנית אותה תבצעו עם הילדים.

 

הדרך הטובה ביותר לגרום לילד לאכול את המנות השונות של ארוחת הערב הבריאה היא לדעת לשלב בין מתכונים דיאטטיים לבין מתכונים לא דיאטטיים לילדים ולוודא שכל מנה מוגשת באופן אטרקטיבי. דוגמאות למאכלים מהירים ובריאים אותם תוכלו להכין לאותה ארוחת ערב לילדים הם אורז מוקפץ בסגנון סיני שהכנתו אורכת כעשרים דקות, פשטידות מיני עם ירקות טריים ובריאים כמו למשל תרד, ברוקולי ואפונה (מבטיחים לכם שהילדים מתמכרים למנה מעושרת בברזל זו), מאפה פילו במילוי גבינות ותרד אותה ניתן להכין תוך רבע שעה ולראות כיצד הילד מלקק את האצבעות לאחר שסיים מנה טעימה ועשירה בחלבון זו. מנות טעימות נוספות הן קציצות העדשים, כרישה וגזר. ממרח החומוס הביתי, פירה התפוחי אדמה והברוקולי, רביולי גבינה ברוטב רוזה וזו רק ההתחלה..

 

כי היום יש אפשרות לגרום לילדים לאכול כל מה שאתם רוצים באם אתם מכינים את המנות באופן אטרקטיבי, גם אם מדובר במנות דיאטטיות. בהצלחה!