מערכת מידע גיאוגרפי

מערכות בינה עסקית הידועות בשם: BI, הן מערכות אשר הצליחו לחולל שינוי מהותי בכל הנוגע לאופן בו חברות מסחריות וארגונים גדולים במשק, אוספים מידע ונתונים שונים אודות פעילותם העסקית. מערכות הבינה העסקית הן מערכות מחשוב מתקדמות המאפשרות למקבלי ההחלטות בחברה או בארגון, להיחשף לנתוני שונים הנאספים בהתאם לאופי הסוגיה עימה הם מתמודדים, לנתח בצורה יעילה יותר את הנתונים השונים, וכפועל יוצא מכך, לקבל החלטה עסקית אשר נועדה להשפיע על יעדי הרווחיות.

קצת אודות מערכות ה- BI

מערכות ה-BI מורכבות ממספר כלים ייעודיים ומערכות נלוות, כאשר אחת מהמערכות הינה מערכת מידע גיאוגרפי. מערכת זו מאפשרת למקבלי ההחלטות בארגון או בחברה, לבצע ניתוח גיאוגרפי של רווחי החברה בהתאם לאזורי פעילותה ואף לחזות צפי מכירות בכל אחד מהאזורים בו היא פועלת, וכל זאת בהתבסס על נתוני עבר ונתונים נוספים המשוקללים בתוך המערכת. כפועל יוצא מכך, מקבלי ההחלטות בארגון יכולים לפתח מהלכים עסקיים מרחיקי לכת בהתאם למידע אליו הם נחשפים המותאם לכל אחד מאזורי הפעילות שלהם. בנוסף, הם יכולים לתכנן באופן פונקציונאלי יותר את קווי האספקה בארץ ובעולם, ואף לייצר תכנית פעולה המותאמת לכל אחד מאזורי הפעילות באופן נפרד.

מערכות המידע הגיאוגרפיות מאפשרות למקבלי ההחלטות בארגון או בחברה להיחשף למידע ייחודי שאיננו עומד לרשותם במערכות מידע אחרות, דבר ההופך את מערכות המידע הגיאוגרפיות למערכות ייחודיות באמצעותן ניתן ליצור יתרון מובהק על גבי המתחרים. אחת מהחברות המובילות ביותר בישראל ובעולם בהטמעתן של מערכות מידע גיאוגרפיות היא חברת greenhouse אשר הצליחה בעזרות מתודולוגיות ייחודיות לספק מעטפת מידע מורחבת ללקוח. מערכות המידע הגיאוגרפיות של חברת גרינהאוס הישראלית מספקות לעושה בהן שימוש ערך מוסף לכל החלטה עסקית אותה הוא נדרש לקבל בכל אחד מאזורי הפעילות של החברה, הארגון או בית העסק אותו הוא מנהל.

בדומה לכל מערכת מידע אחרת העוסקת באיסוף נתונים והצגתם בהתאם לצרכי הניתוח של בעלי החברה, גם מערכות המידע הגיאוגרפיות עושות זאת באמצעות גרפים ידידותיים למשתמש. חברת גרינהאוס הישראלית אשר נוסדה בשנת 2008, הפכה תוך זמן קצר מרגע הקמתה לאחת מהחברות המובילות בעולם בכל הנוגע לפיתוח מערכות טכנולוגיות עתירות ידע המספקות ללקוחות הקצה של החברה יתרון מעשי וטכנולוגי על פני המתחרים. פיתוחיה הטכנולוגיים של החברה מאפשרים לכלל לקוחותיה ליהנות מנגישות מלאה למידע עסקי חיוני ההופך באמצעות מערכות בינה עסקית לסוג של תובנה עסקית המהווה יתרון עסקי משמעותי על פני המתחרים.