מנהלי תיקים – סוד ההצלחה שלכם

אם יש לכם כסף נזיל והחלטתם שאתם מעוניינים להשקיע אותו בשוק ההון על מנת להפיק ממנו את המקסימום, קרוב לוודאי שתפגשו בקרוב מאוד את מנהל התיקים שלכם. במאמר זה נסביר מיהם אותם מנהלי התיקים שאחראים על ההשקעות שלכם בשוק ההון וכיצד ניתן לבחור את אותו מנהל שאכן יצליח להשיג עבורכם את התשואה המקסימאלית ביותר. הבה נתחיל..                         

 

ניהול של תיקי השקעות

חשוב לדעת שיש שני אפיקי השקעה עיקריים, אפיקים סחירים ואפיקים שאינם סחירים. אפיקים סחירים הם אלו שמאפשרים קנייה ומכירה יומיומית ואפיקים בלתי סחירים הם אלו שמאפשרים את משיכת הכסף רק במועדים שנקבעו מראש. כיוון שהאפיקים הסחירים מאפשרים דינאמיות של קנייה ומכירה יומיומית, רוב האנשים בוחרים בהם. משום שרוב האנשים אינם מומחים גדולים בכל הקשור אל  השקעות בשוק ההון והם אינם מעוניינים לעשות טעויות מיותרות שנובעות מחוסר ידע מקצועי ולהפסיד חלק מכספם הם בוחרים לפנות אל מומחים בעל ידע רב בתחום שינהלו עבורם את תיק ההשקעות, כלומר למנהלי תיקי השקעות או בכינוי המקוצר שלהם ‘מנהלי תיקים‘.

 

קובעים את מדיניות תיק ההשקעות שלכם- הבסיס

כל מנהל קובע את מדיניות תיק ההשקעות של הלקוחות שלו על פי מספר פרמטרים:

  • גודל הנכס- כלומר, ניהול תיק ההשקעות יקבע בהתאם לסכום אותו אתם מעוניינים להשקיע.
  • תקופת השקעה- בהתאם לצרכים של הלקוח, אם מדובר על השקעה לטווח קצר או שמא לטווח ארוך.
  • מטרה- המטרה של הלקוח תיקבע במידה רבה את מידת הסיכון ואת מדיניות ההשקעות. אם הלקוח מחליט למשל שהוא מעוניין להשקיע סכום מסוים שישמש אותו לאחר שנה או שנתיים למימון הלימודים האקדמאיים של בנו או בתו, קרוב לוודאי שרמת הסיכון לא תהיה גבוהה.
  • רמת סיכון- כאן נדרשת התאמה ללקוח. אם הלקוח מספר שלא מדובר על הסכום היחיד שיש ברשותו ואם הוא אומר שהוא מודע לסיכונים השונים אך מעוניין להרוויח כמה שיותר ומוכן לקחת את הסיכון שמא הוא יפסיד את כל כספו, משמע שמנהל התיק יכול לנקוט במדיניות השקעות ברמת סיכון גבוהה.
  • בסופו של דבר מדיניות ההשקעות בה ינקוט מנהל התיק תאושר על ידי הלקוח.

 

לסיכום, אם אתם מעוניינים להשקיע את כספכם בשוק ההון חשוב שתפנו אל מנהל תיק השקעות בעל ניסיון ורזומה עשיר של הצלחות בתיקים בעלי מדיניות דומה לשלכם שיעזור לכם להפיק את הרווחים המקסימאליים על ידי ניהול נכון של תיק ההשקעות שלכם. בהצלחה.

One thought on “מנהלי תיקים – סוד ההצלחה שלכם

Comments are closed.