מכון כושר- לכולם ולכל מטרה

בעבר, נחשבו חדרי הכושר כמתאימים רק לבודי – בילדרים, שמטרתם הבלעדית הינה לפתח את שרירי הגוף. הלקוחות היחידים, כמעט, של חדרי הכושר היו גברים צעירים יחסית, שביקשו להשיג את המראה השרירי הנכסף באמצעות אימוני כח אינטנסיביים.

אך בערך משנות השמונים ואילך, התפיסה לגבי ספורט ופיתוח הגוף השתנתה לחלוטין. כיום יותר ויותר אנשים מבינים שהפעילות הגופנית חיונית הן למראה החיצוני והן לבריאות. כל קבוצות האוכלוסיה בכל הגילאים יכולות להנות רבות מיתרונות הפעילות הגופנית, ולכן ביקור תדיר בחדר הכושר מומלץ עבור כולם.

חדר כושר- כל היתרונות

מלבד היתרון הברור של שמירה על כושר גופני וירידה באחוזי השומן, לפעילות גופנית יש הרבה מאוד השפעה על בריאותנו. כאשר אנו עוסקים בפעילות גופנית באופן תדיר, מחזור הדם שלנו זורם טוב יותר, ואנחנו מרגישים נמרצים יותר ופחות עייפים. בנוסף לכך, יש שורה ארוכה של מחלות שניתן להוריד את הסיכוי לחלות בהן באמצעות פעילות גופנית- ביניהן, מחלות לב וריאות, בריחת סידן, מחלות שרירים שונות ואפילו סוגים מסוימים של סרטן.

ישנם הרבה מאוד סוגים של ספורט בהם ניתן לעסוק. חדר כושר טוב יכול לסייע רבות בהתמדה בפעילות הגופנית. בשל היותו חלל סגור, ניתן להתאמן בחדר הכושר במשך כל השנה, ללא כל “תירוצים” של מזג אוויר בעייתי. בנוסף לכך, בחדרי הכושר עובדים מאמנים מוסמכים ומקצועיים, אשר יכולים להתאים לכל מתאמן תוכנית מותאמת אישית, שמתאימה לרמת הכושר שלו, תכוון למטרותיו ותוכל להביא אותו להישגים ממשיים.

עוד ייתרון של מכון כושר הינו האימון בחברותא, שגם הוא יכול לספק הרבה מאוד מוטיבציה להמשיך ולהתמיד.

מה יש במכון כושר?

היצע המכשירים יכול להשתנות בין מכוני כושר שונים. באופן כללי, כמעט בכל מכון כושר ניתן למצוא מכשירים לפעילות אירובית, כגון הליכון וקרוס-טריינר, אשר יכולים לסייע בשמירה על סיבולת לב-ריאה. לאחר האימון על מכשירים מסוג זה, מומלץ לפנות אל המכשירים האנאירובים- אלה הם המכשירים המאמנים קבוצות שרירים שונות בגוף. כאן, הנחיות של מאמן מוסמך הן חשובות מאוד, כיוון שחשוב מאוד לעבוד לפי כללים מוגדרים ובאופן מדורג כדי שלא להסב נזק לגוף.

בנוסף למכשירי הכושר, מכוני כושר רבים מציעים גם מגוון רחב של חוגים ופעילויות ספורט, הפונים לקהלי יעד שונים- ביניהם ניתן למצוא את שיעור הדיווש הנמרץ- הספינינג; את הריקוד הליטיני הקצבי- הזומבה; וגם פעילויות ספורט רגועות יותר, אשר מסייעות לגמישות וליציבה, כגון פילאטיס.

6 thoughts on “מכון כושר- לכולם ולכל מטרה

Comments are closed.