בלון פורחי מעל הים

מחירון קרוואנים – כיצד הוא נקבע?

הישראלים, כמו רוב האנשים בעולם, מעוניינים לדעת מהו המחיר אותו הם ישלמו על השכרתו של קרוואן וזאת טרם ההחלטה באם לבחור בחברה זו או בחברה אחרת המציעה שירותי קרוואנים. כאן חשוב לקחת בחשבון שהמחיר הוא נגזרת של גודל הקרוואן, רמת הנוחות שלו, סוג הקרוואן, האבזור שבו וכל הנלוות אותן מציינים בחוזה ההשכרה.

 

ישראל היא אמנם מדינה קטנה ואין בה את אותם מרחבי ענק שיש בשטחי ארצות הברית, אמריקה ואוסטרליה, אך ישראל היא מדינה שמאגדת כמות גדולה של אתרי טבע שונים, אגמים, נהרות ומקומות נוספים אליהם ישראלים רבים בוחרים לצאת מדי שנה. מסיבה זו חברות הקרוואנים החליטו לקחת סיכון ולשווק לקהל הרחב קרוואנים לטיולים בישראל. נכון לשנת 2017 הסיכון הוגדר כהצלחה גדולה ומדי שנה כמות ענק של ישראלים בוחרים חופשה בקרוואן על פני חופשה בבית מלון, אכסניה או צימר. הסיבות שגורמות לאלפי ישראלים לפנות אל חברות להשכרת קרוואנים ולבקש מהם מחירון קרוואנים נעוצות בכך שמדובר על יחידה ניידת שמשרתת את בעליה בכל מקום בו הם מחליטים. יחידה זו מאפשרת להם להתקלח, לאכול, לנוח וללון במקום אחד. בנוסף, השכרתה של יחידה זו מבטיחה עלויות נמוכות יותר בהשוואה אל שהייה בבית מלון.

 

בחירות ומחירים

מחירון קרוואנים פועל על בסיס החוקים הבאים: כל שתשכירו את הקרוואן לכמות גדולה יותר של ימים, כך העלות תהיה זולה יותר. מחיר הקרוואן תלוי בסוג הקרוואן, רמת הנוחות שלו, גודלו וכמות הנפשות אותו הוא יכול לאכלס. המחיר המוזכר במחירון יהיה פר יום. ישנן שעות מוגדרות לקבלת היחידה הנגררת והחזרתה. באם הלקוח מחזיר את הקרוואן באיחור יגבה ממנו תשלום נוסף. יש חברות שמציעות סוגים שונים של שירותי חופשה בקרוואן כמו למשל שירות קרוואן נגרר באופן עצמאי על ידי הלקוח או שירות הצבת קרוואן במקום בו הלקוח מעוניין. יש לקחת בחשבון ששירות הצבת קרוואן הוא בתשלום נוסף. דברים חשובים נוספים אותם יש לדעת אודות מחירון ההשכרה הוא שהמשכיר יצטרך להשאיר כרטיס אשראי כביטחון למקרה של נזקים, השימוש בכבישי אגרה יהיה על חשבונו ואין אפשרות לקחת את הקרוואן אל מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

 

נכון להיום טווח המחירים של השכרת קרוואן המתאים לזוג ושני ילדים יהיה בסביבות 600-700 ₪ ליום. מחירו של קרוואן המתאים לזוג עם ארבעה ילדים יהיה בין 750-900 ₪ ליום וקרוואן שמתאים לזוג וחמישה ילדים יושכר בעלות של 750-900 ₪. (יש לקחת בחשבון שהמחירים דינאמיים ואין להתבסס על הנתונים המובאים בתוכן כתוב זה).