אישה עם פלאפון

מדווחים נוכחות מהשטח – אפליקציית נוכחות

אם בעבר הלא רחוק עובדים היו צריכים להגיע אל מקום עבודתם, להחתים כרטיס ורק אז ניתנה להם הרשות לצאת אל אותן פגישות חוץ וסידורים שנקבעו מראש בלו”ז היומי שלהם. כיום המצב שונה לחלוטין וזאת בעקבות פיתוחן של מערכות נוכחות עובדים מתקדמות שמאפשרות דיווח נוכחות מהמובייל. על מה מדובר? התחילו לקרוא!

 

אפליקציית נוכחות

הטלפון החכם הוא אחד מאמצעי התקשורת רבי העוצמה. כאן הכוונה היא לטלפון סלולרי שמשלב פונקציות של טלפון ומחשב כף יד. אם בעבר מכשיר זה היה בגדר חידוש ומעטים יכלו לאפשר לעצמם את קנייתו, כיום יש סוגים שונים של סמארטפונים המוצעים בטווח מחירים רחב ורוב האנשים בישראל יכולים לאפשר לעצמם קנייה של מכשיר זה. בנוסף, חברות רבות קונות סמארטפונים עבור עובדיהם וזאת על מנת שמנהלי החברה יוכלו לתקשר עם העובדים ופעמים רבות על מנת שלקוחות החברה יוכלו ליצור קשר עם העובד כל אימת שהם יהיו מעוניינים בכך. ירידת המחירים של הטלפונים הסלולאריים והנגישות שלהם יצרה מציאות חדשה ובה אפשרויות רבות. אחת מאותן אפשרויות היא דיווח נוכחות באמצעות מכשיר הסמארטפון.

 

אם בעבר ניתן היה להתקין מערכת נוכחות עובדים אך ורק במחשבים נייחים במקום העבודה, כיום יש אפשרות להוריד אפקליציית דיווח נוכחות לרוב סוגי הטלפונים החכמים (כל עוד יש להם מערכת הפעלה של אנדרואיד או IOS). בחלק מאפליקציות של הנוכחות יש אפשרות גם לקבל מיקום של העובד במפת מערכת ה- GPS. כל מה שהעובד צריך לעשות הוא להוריד את אפליקציית המערכת ולוודא שהוא יכול להיכנס אליה באמצעות שם משתמש וסיסמא. לאחר ניסיון ראשון האייקון של האפליקציה יופיע באופן קבוע בסמארטפון של העובד וכל אימת שהוא ילחץ על האייקון , יעלה מסך דיווח נוכחות שעות עבודה. בשלב זה כל מה שהעובד צריך לעשות הוא ללחוץ על כפתור דיווח כניסה, יציאה, דיווח חופשה או דיווח של יום מחלה והמידע נשלח באופן אוטומטי לשרת, כולל נתוני המיקום של אותו עובד. המנהל יוכל לראות נתונים אלו  בתוכנת הנוכחות המותקנת על גבי המחשב שלו, להפיק את כל הדו”חות המתקבלים אל התוכנה, לשלב גם כרטיס נוכחות, לראות את מיקום העובד בכל שלבי ההחתמה ועוד.

 

כי היום כבר לא צריך לדרוש מסוכן המכירות, מנהלי שטח, מנהלי פרוייקטים וכל עובד שנמצא בדרכים במהלך שעות העבודה שלו, לחזור אל מקום העבודה על מנת להחתים כרטיס כניסה ויציאה, כיום יש אפשרות להורות לו להוריד את האפליקציה לסמארטפון ולהורות לו לחתום נוכחות באמצעות אפליקציה זאת. מתחדשים עם הטכנולוגיה!