עבודה על מחשב

לתוכן יש כוח שאין לאפיקי השיווק האחרים

עולם השיווק בעידן הנוכחי עבר מהפך, ואם בשנים קודמות אפיקי השיווק היו רבים ומגוונים, הרי שכיום שיווק באמצעות התוכן הוא כמעט אפיק השיווק היחידי שמצליח לבצע את עבודת השיווק כראוי. בשיווק באמצעות תוכן בונים אסטרטגיה שכל מטרתה היא ליצור ולהפיץ תוכן בעל ערך ממשי ללקוח פוטנציאלי, שבבוא העת יהפוך ללקוח בפועל. היכולת לבנות אסטרטגיית תוכן שגם תצליח לענות על המטרה ולהפיץ את תהליכי השיווק קדימה, דורשת ידע מיומנות רבה ולכן עסקים רבים בוחרים שלא לבצע את המלאכה בעצמם, אלא לשכור את שרותיה של סוכנות תוכן וזאת כדי שתהליכי השיווק אכן יישאו פרי.

איך בונים אסטרטגית תוכן

על מנת לבנות אסטרטגיית תוכן, יש להכיר את פועלו של בית העסק ואת קהל הלקוחות שלו על בוריו. יש להכיר במידע לו זקוק קהל היעד ולספק לו מידע זה בלי לחסוך פרטים חשובים. לקוחות אוהבים שמעריכים אותם ועל כן הם לא יקבלו בהבנה, זלזול באינטליגנציה שלהם – ועל כן אל תנסו למצוא קיצורי דרך, אפשרו להם לקבל את המידע לו הם זקוקים. קחו בחשבון כי עצם העובדה שמסרתם להם מידע לו הם זקוקים, אין זה אומר שתאבדו מהפרנסה שלכם אלא להיפך, הם ירגישו יותר בנוח לפנות אליכם בבוא העת. בואו ניקח דוגמא קטנה: מעבדת סלולר אשר מבצעת בכל יום החלפת מסכים למכשירים שונים, ראוי שתספק מידע אודות החלפת המסך וזה אומר שתסביר ללקוחותיה הפוטנציאלים, כיצד יש להחליף מסך שלב אחר שלב. עצם העובדה שהיא נתנה הסבר מפורט, יאפשר ללקוח הפוטנציאלי לסמוך על המעבדה ולגשת אליה בבוא העת וזה כשלעצמו נחשב הליך שיווקי באמצעות תוכן.

רבים נמנעים להיעזר בשיווק באמצעות תוכן, מתוך פחד לאבד פרנסה, שהרי חשיפת הדרך להחלפת מסך עלולה לגרום ללקוח להחליף בעצמו את המסך במקום לגשת אליה, אך המציאות אינה כה פשוטה ולקוחות שאינם מיומנים מספיק בביצוע הפעולה, אומנם ילמדו מהתוכן, אך ייגשו לבצע את המשימה בבית העסק וזו עובדה. שימו לב כי ישנן טעויות נפוצות והן לספק תוכן לא מפורט בשל הרצון להסתיר מידע, על מנת יזדקקו רק לכם וזו כשלעצמה טעות, משום שלקוחות פוטנציאלים, עלולים לא לכבד אתכם על הדרך ולא להפוך ללקוחות בפועל בשל כך. סוכנות תוכן תדע להפיק עבור בית העסק שלכם תוכן ממוקד ויעיל ממנו ילמדו הלקוחות מה נכון ומה לא נכון בתחום הנדרש.