כתרי חרסינה או זירקוניה – במה כדאי לבחור?

רבים מגיעים אל רופא שיניים שמומחה בתחום שיקום הפה וזאת במטרה לשחזר את המראה של שיניהם כפי שהיו בעבר, טרם טיפולי השיניים האינטנסיביים, העישון, השתייה המרובה של הקפה ובעיות נוספות שגרמו לשיניים להצהיב או להתפורר.

שיניים אסתטיות
בעבר הרחוק רוב האנשים היו צריכים להתמודד עם המצב והמראה של שיניהם וזאת משום העלויות הגבוהות של טיפולי שיקום הפה. בנוסף, תחום הרפואה האסתטית דנטאלית במדינת ישראל הייתה בחיתוליה ואנשים רבים נרתעו מהטיפולים. נכון לשנת 2016, המחירים ירדו, יש אפשרות לפריסת תשלומים נוחה, הטיפולים מהירים וכל אחד יכול לפתור את בעיות השיניים ולזכות באותו מראה יפהפה ומרשים של שיניים מושלמות כפי שתמיד חלם. אם גם אתם זקוקים לשירותיו של רופא השיניים ומעוניינים להבטיח לעצמכם שיניים אסתטיות בעלות מראה מרשים חשוב שתכירו כבר עכשיו שני מושגים חשובים בעולם הדנטאלי, כתר חרסינה וכתר זירקוניה.

רוב רופאי השיניים מציעים ללקוחותיהם אפשרות בחירה בין כתר חרסינה הבנוי ללא שלד מתכת לבין כתר זרקוניה המשווה מראה טבעי לשן. זוהי הסיבה שמובילה אנשים רבים לתהות האם כדאי להם לבחור בכתר חרסינה או שמא עדיף כתרי זירקוניה. תפקידו של הכתר הוא לעטוף את השן שנותרה לאחר טיפול שורש. זוהי הדרך הטובה ביותר לשמור על מה שנשאר מהשיניים לאחר טיפולים שונים וזוהי הדרך הטובה ביותר להבטיח מראה אסתטי נפלא. המראה של הכתר הוא מראה דומה לכיפה. הכתר תמיד יותאם אישית לכל מטופל וזאת לאחר שרופא השיניים יבצע מדידות של השיניים ויעביר את הנתונים למעבדה שתחום המומחיות שלה הוא ייצור של כתר חרסינה הבנוי ללא שלד מתכת וכן כתרי זירקוניה.

כתרי זירקוניה משווים לשן מראה טבעי ולכן אנשים רבים בוחרים בהם. טרם ההחלטה האם לבחור בכתר זה או אחר חשוב לוודא שהחומרים ממנו הכתר עשוי איכותיים ומתאימים למצב הבריאותי של השיניים שלכם. כמו כן, חשוב לבחור בכתר על בסיס מתכת אצילה. כתר זירקוניה הוא כתר בעל יתרונות רבים כאשר העיקריים שבהם שהוא עמיד לאורך שנים, הוא משווה לשן מראה טבעי, הוא חזק מאוד והוא אינו גורם כל נזק לחניכיים. רוב האנשים שבוחרים כתר מסוג זירקוניה יהנו מחניכיים בריאות שכן אין סיכון של הצטברות חיידקים סביב כתר זה. אפשרות נוספת היא בחירה של כתר חרסינה הבנוי ללא שלד מתכת וזאת משום שכתר מסוג זה בריא לרקמות של החניכיים ולכן אין סיכון של דחיית המתכת ותגובה דלקתית של החניכיים. בנוסף, כתר זה משתלב באופן טבעי בפה. בחירה מוצלחת.