כח אדם

ניסוח מודעת דרושים הולמת, הפצתה באתרים המתאימים, קבלת מסמכי קורות חיים, סינון, מיון, הזמנה לראיון… את הסאגה הזו מכיר כמעט כל מעסיק. וכל אחד שטעם את הטעם הזה יודע כמה כוחות ואנרגיות שואבת משימה זו. מה גם שהא מצטרפת לאינספור משימות היום יום התובעניות סביב אחזקת העסק וביצוע הפעילות השגרתית. ואכן יש מעסיקים כאלו שמצאו דרך אלטרנטיבית טובה יותר. והם מאתרים את העובדים החדשים שלהם בצורה קלה פי כמה, ובנוסף, ההתאמה נכונה יותר ומתבררת כמוצלחת לאורך זמן. מעניין גם אותך?

חברה מקצועית להשמת עובדים

אם גם אתה מוצא את עצמך עוסק שעות ארוכות מידי בעניין חיפוש אחר עובדים, יכול להיות שהגיע הזמן לחולל את השינוי. להחליט שאתה בוחר לבחור את העובדים החדשים שלך באמצעות חברת כח אדם. חברה זו תסיר מעליך את העול הכבד ואת כל העיסוק סביב החיפוש אחר עובדים. כמו כן תבצע החברה בעבורך את המיון ואת ההתאמה של העובדים. אתה תוכל ליהנות בסופו של דבר מעובד מוצלח שעונה על הדרישות של התפקיד, וכל זה בלי לעמול ובלי להזיע. תוכל להמשיך להתרכז בביצוע המשימות התובעניות שלך בלי להכניס את הראש לסוגית חיפוש עובדים.

כיצד זה מתנהל?

כמובן שאין כמוך מי שיודע מה אתה צריך. כי רק אתה יודע אל נכון מהו התפקיד אותו אתה מחפש לאייש, רק אתה יודע מהן היכולות הנדרשות מהעובד ומהם הכישורים שחשוב שיהיו לו. לפיכך כאשר אתה פונה לחברה חיצונית אתה מתאר בפניהם בפרוטרוט את הצרכים המדויקים שלך. ככל שתדייק יותר ולא תשמיט אף פרט, כך יקבלו בחברת כח אדם תמונה ברורה יותר באשר לאדם אותו אתה מחפש. לאחר מכן הם יוכלו לפנות למצוא לך עובדים שעונים על הדרישות שלך. כך תוכל בחור מתוך מבחר מסונן של עובדים, את זה שמוצא חן בעיניך לפי קורות החיים שלו, ולפי ההתרשמות שלך ממנו בראיון העבודה.

השמה נוחה ככל האפשר

בנוסף ניתן לבחור ליהנות מהשמה נוחה ובטוחה ביותר. כיוון שחברות כח אדם מאפשרות לכל מעסיק ליהנות משלושה חודשי ניסיון בהם העובד נחשב לשכיר של החברה, כך שחוסכים מהמעסיק להתחייב להעסקה וליחסי עובד מעביד לפני שהוא מוודא כי אכן מדובר בעובד הנכון לתפקיד הנכון. לאחר שלושה חודשי עבודה יוכל המעסיק לוודא ולהחליט האם אכן מתאים לו לחתום על חוזה העסקה עם העובד, ולקיים איתו מערכת יחסי עובד מעביד לאורך זמן.