בלון פורחי מעל הים

חץ וקשת – יום כיף לעובדים

אם בעבר רוב החברות שהוציאו את עובדיהם ליום כיף בחרו לשלב בו תכנים הקשורים אל עולם התרבות והקולינאריה, כיום רוב החברות פונות אל מפיקים מקצועים ובעלי ניסיון בהפקת ימי כיף לעובדים וזאת על מנת שאלו יתכננו עבור עובדיהם ומנהלי החברה יום כיף חווייתי ומלא אדרנלין. נכון לשנים האחרונות, הטרנד הלוהט ביותר הנכלל במסגרת ימי כיף לעובדים הוא טרנד הפעילות הלא שגרתית, כמו למשל משחק החץ והקשת.

חץ וקשת – על מה מדובר?

פעילות החץ והקשת מורכבת ממתיחה של הקשת העשויה מעץ ושחרורו של החץ היישר אל  מטרה ספציפית שנקבעה מראש. אם לפני שנים, החץ והקשת שימשו למטרות ציד ולחימה, כיום הם הפכו לענף ספורט ופעילות פנאי שעיקרה דיוק והנאה. ניתן למצוא אזכור של החץ והקשת גם בסיפורי עם שונים ואגדות בהם גיבורים שונים כמו למשל רובין הוד ווילהלם טל השתמשו בקשת בתחרויות קליעה ובאתגרים שונים.

השימוש בחץ ובקשת החל לפני אלפי שנים, דאז השתמשו בקשת שהייתה עשויה מעץ אורן וראש החץ נבנה מאבן צור. בימי הביניים ביבשת אירופה השתמשו בקשתות חודרות שיריון ואילו הוולשים השתדרגו והחלו משתמשים בקשתות ארוכות. נכון להיום משתמשים בקשת למטרת ספורט תחרותי (תחרות הקשת הראשונה נערכה באולימפיאדת פריז בשנת 1900), למטרת פנאי ובילוי (אנשים רבים לומדים את התחום הספורטיבי של שחרור החץ באמצעות קשת ומתפתחים בתחום זה בתור חובבניים), ובשנים האחרונות מקומות עבודה רבים מבקשים לשלב פעילות זו בימי הכיף אותם הם עורכים עבור עובדיהם. (נהוג לשלב מספר פעילויות במסגרת ימי כיף לעובדים).

בישראל קיימים מועדני קשתות רבים ברחבי הארץ, חלק מאותם מועדונים מיועדים לחובבניים ואילו אחרים מיועדים לתחרויות ספורט. בנוסף, הפעילות מהנה זו מוצעת כפעילות פנאי ליחידים וקבוצות ופעמים רבות משלבים פעילות זה במסגרת ימי כיף לעובדים. חשוב לדעת שהירי בחץ ובקשת אינו מסוכן ומפתח את יכולת הריכוז, הסבלנות, הדיוק והבטחון העצמי. בנוסף, פעילות זו מתאימה לכל אדם או קבוצה שמעוניינים בכך כאשר העקרון המנחה צריך להיות מציאת אדם שיכול להדריך אתכם או את הקבוצה שלכם  בירי של חץ וקשת. אם מדובר על קבוצת עובדים שיוצאת לפעילות של יום כיף לעובדים, חשוב לוודא שאותו מדריך הינו בעל ניסיון רב בהדרכת קבוצות עובדים ויכול להציע גם הפעלות ייחודיות בתחום ותכנים מעניינים הקשורים אל תחום זה. בהצלחה!