ירקות

חגיגת טעמים – המטבח הפרסי

הוא חגיגי ויום יומי, הוא משתלב נהדר בכל מנה, וגם עומד בתור עצמו. אורז פרסי הוא אחד המאכלים שפשוט אי אפשר להפסיק לאכול. האורז הפרסי הוא רק מרכיב אחד (משמעותי אמנם) במטבח הפרסי העשיר. מטבח שידוע במנות הטעימות והמגוונות שלו, אך גם בניראות המהפנטת של התבשילים והמאכלים השונים. האוכל הפרסי ידוע כצבעוני וטעים, וגם כבעל מסורת ארוכת שנים. שימוש עשיר בתבלינים, ערבוב של צבעים וניחוחות – כל אלה הופכים אותו לפופולארי מאוד, גם בקרב מי ששורשיו הרחק מפרס. לא רק שהמאכלים הפרסים הם ייחודיים במיוחד, הם גם בריאים מאוד, כאילו מבלי להתכוון. ההשפעות של מאכלי המטבח הפרסי שאובות ממדינות כמו טורקיה, הודו, אפגניסטן ומדינות אסיתיות נוספות.

 

מה כל כך מיוחד בו?

כאמור, אחד המרכיבים הבולטים במטבח הפרסי הוא אורז פרסי. מקורו של האורז הוא באיראן, שם גדלים זני אורז רבים. במנות השונות של המטבח הפרסי האורז יהיה תוספת דומיננטית ומאכלים פרסיים רבים כוללים אותו. לצד האורז, נוכל למצוא במטבח הפרסי חצילים, תפוחי אדמה ועוד. האורז ישתלב בפשטידות עם קטניות, בתבשילים עם רוטב אדום וכן הלאה. וכן, אורז פרסי יכול להיות מוגש ממש כפי שהוא, וטעמו נפלא.

יותר מהטעם

אלמנט חשוב במטבח הפרסי היא בריאות. במאכלי המטבח הפרסי לא נמצא מאכלים המבוססים על סוכר או חמאה. אם אתם חוששים שויתור על שני האלמנטים האלה יוביל לפגיעה בטעמם של התבשילים, אתם בהחלט טועים. לחמאה ולסוכר יש תחליפים מגוונים. אז מה כן נמצא ובשפע? עשבי תיבול ירוקים וטריים. הסלט שיתלווה לכל ארוחה יהיה סלט ירוק עם שמן זית ולימון. החמצמצות היא טעם שולט בהרבה מתכונים פרסיים, כן גם מתכונים של אורז פרסי.

זעפרן, כורכום והל הם רק חלק מהתבלינים שמעשירים את המטבח הפרסי. ניתן למצוא שלל מתכונים להכנת אורז פרסי בשילוב זעפרן אדום, מאכלים בשילוב מי וורדים ועוד. התבלינים המגוונים משפרים את טעמם של התבשילים הפרסיים ומאזנים אותם. הם אחד מהאלמנטים המזוהים ביותר עם מטבח זה.

מגוון של מתכונים

מתכונים של אורז פרסי יש בשפע, ובכל אחד מהם באים לידי ביטוי הטעם והמרקם הייחודי של האורז הפרסי. אורז פרסי בזעפרן, למשל, מבושל כך שעם סיום הבישול הופכים אותו בדומה לאופן בו הופכים עוגה. לאחר מכן הוא מקושט בקליפות של תפוז, שבבי שקדים, פיסטוקים ועלי ורדים. מנה שהיא כולה טעם, צבע והרבה מהם. המנה הזו של אורז פרסי תהייה נפלאה באירועים חגיגיים ובארוחות משפחתיות. חלק מה”קטע” של המנה הזו הוא שלב ההיפוך של האורז והוצאתו מהסיר, יחד עם קישוט שלו באופן אמנותי. יש מאכלים שהם יפים ונראים מלאי צבע, ולא מממשים את הפוטנציאל בגזרת הטעם. המנה הזו של אורז וזעפרן, מנה חגיגית ומיוחדת, בהחלט מצליחה להביא לידי ביטוי את הטעמים העשירים של המטבח הפרסי.