שלושה אנשים מחייכים

הקשר בין חשב שכר ותוכנת חישוב שכר

כל ארגון עומד בשלב זה או אחר בפני אותה משימה חשובה והכרחית של בחירת  תוכנת שכר שתשרת אותו בהתאמה מלאה לצרכי העסק. כאשר ארגון מחליט להטמיע  מערכת שכר חשוב מאוד שהוא יעשה זאת רק לאחר ששכר את שירותיו של מומחה מקצועי בעל ידע בתחום דיני העבודה, משאבי אנוש ושכר שילווה אותו בעת התהליך אל מול ספק תוכנת השכר עד אותו השלב בו המערכת תוטמע סופית בארגון.

 

חישוב חכם של השכר

תחום החשבות שכר הוא אחד התחומים המרכזיים והרגישים ביותר בכל ארגון, שכן חשב השכר הוא אותו מומחה שאחראי על כל תהליך הפקת תלוש שכר לכל עובד ולכן מומחה זה הינו בעל ידע רב בכל הקשור אל מיסוי, דיני עבודה, קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוח לאומי וכל שינוי הקשור אל אלו. בנוסף, הוא אמור להכיר את תוכנות חישוב השכר כאשר המטרה העיקרית של העסקת חשב שכר היא למנוע נזק כספי לחברה ומצד שני  למצות את זכויות העובד כאשר הוא מחליט לפרוש לפנסיה מוקדמת או בעת פיטורין. תחומי האחריות הנכללים במסגרת חשבות שכר הם יישום הסכם השכר בין העובד למעסיק וזאת בהתאם לחוזה שנחתם ביניהם,  פיקוח על הפרשת הכספים לקרנות שונות, בקרה על הזנת נתונים תקינה בכל הקשור אל נתוני העובד, אחריות על כל הקשור אל פיצויי פיטורין של העובד, עדכון תנאי העסקה

 

נכון להיום יש  3 תוכנות שכר מרכזיות ומוכרות בישראל, הראשונה היא התוכנה של חילן טק שמספקת את מערכת ה-PRO שלה לניהול כולל  של כל הקישור אל משאבי האנוש בארגון, דבר שכולל גם חישוב שכר לפי שעות, כל הקשור אל שכר ונוכחות של העובדים ואפשרות צירוף מודולים והטמעת כלים חדשים במערכת בהתאם לדרישות וצורכי הארגון. אפשרות נוספת היא התוכנה של מלם שכר שמנפיקה כשמונה מאות אלף תלושים כל חודש וכוללת גם היא מענה מושלם למודול שכר, משאבי אנוש, נוכחות ועוד ותוכנת השכר של סינאל מלל פיווי שנחשבת לחברה המובילה בישראל בתחום השכר וזו שמספקת ללקוחותיה פתרון כולל בכל הקשור אל חישוב השעות באמצעות שעון נוכחות ועד התוצאה הסופית של הנפקת תלושי שכר.

 

לסיכום, נכון להיום כל חשב שכר בארגון יחשב את שכר העבודה של כל עובד ועובד באמצעות מערכת או תוכנת שכר אשר מאגדת את הפונקציה של חישוב שכר לפי שעות ופונקציות חשובות נוספות המשתייכות אל תחום חשבות שכר. בכדי לבחור באותה תוכנה שמתאימה לחברה חשוב לפנות אל מומחים בתחום שיוכלו לעזור בעניין עד השלמת התהליך. בהצלחה!