איש מחזיק כרטיס ביקור שמצוייר עליו דגל ישראל

הציוד שלא הכרתם אבל תמיד רציתם

בין אם אתם בתחום לבין אם לא, הסיכוי ששמעתם על מדחס בורגי, זיווד אלקטרוני ועל מיני ציודים ומכונות שונים נוספים, הוא גבוה. ולכן, החלטנו להקדיש את המאמר הזה לאלו מכם שתמיד התעניינו בתחום ובמכשור זה או סתם רוצים להרחיב את האופקים. הצטרפו אלינו לקריאה מהירה ונעימה על המדחסים ועל זיווד, מתחילים…

המדחס הבורגי

מדחסים משמשים אותנו לדברים רבים ואף לאפליקציות רבות. ישנם מספר יצרנו מוכרים ומובילים ומרביתם ידאגו לעמוד בתקנים המחמירים (תקני צריכת אנרגיה, תקני איכות ועוד) ביותר ואלו הנחשבים ל “תעשיית העתיד”. ישנם לא מעט סוגי מדחסים ולכן חשוב להכיר אותם טרם רכישה או שימוש. מאפייני מדחסים איכותיים וכאלו שתרצו לעשות בהם שימוש יהיו בין היתר: נצילות אנרגטית גבוהה מאוד המאפשרת חיסכון כביר בצריכת החשמל וכפועל יוצא הוצאות תפעול, נוחות תפעול גבוהה וידידותית, אחזקה נוחה, רמת אמינות גבוהה המבטיחה אמינות לאורך שנים רבות ולא להגיע למצב בו מתעורר צורך להחליף את המדחס בתדירות גבוהה, אפשרות לפריקה רציפה או פריקת דרגות וכמובן שימוש במסבים חזקים במיוחד ואלו המעניקים למדחסים את תוחלת החיים הגבוהה הרצויה.

מה הוא הזיווד האלקטרוני

הזיווד הוא אחד מהדיסציפלינות המרכזיות ביותר והרחבות ביותר בתחום הנדסת המכונות ותחת כנפה נכללות מגוון רחב של טכנולוגיות ייצור. מדובר בתכנון ופיתוח של מארזים שונים, מעטפות ו “מזוודות” עבור מכלולי אלקטרוניקה ומוצרים שונים. על מנת לשלוט בדיסציפלינה של הזיווד האלקטרוני ולהצליח לייצר טכנולוגיות איכותיות ומתקדמות, נדרשת היכרות מעמקיה עם טכנולוגיות הייצור לעיבוד פח ובין אלו נמצא את:

  • חיתוך פחים בלייזר
  • כיפוף
  • ריתוך
  • החדרת נעיצים

ועוד. עולה ומובן כי ישנו שימוש מאסיבי בפח ולכן בעודכם באים ומתכננים להתקשר עם חברת ייצור מסוג זה, בדוק שאכן יש לה היכרות רחבה ומעמיקה עם כל הקשור בעבודת פח. כמו כן, על מתכנן ומייצר הזיווד האלקטרוני להכיר היטב את כלל תכונות חומר הגלם השונים (כגון: ברזל, נירוסטה, אלומיניום ועוד) הנעשים בהם או עבורם שימוש ובמקביל להכיר את תהליכי הציפוי והטיפול בשח הקיימים (כגון: צביעה, גלוון, אנודייז ועוד)

 

לסיכום, בפעם הבאה שתשמעו את צמדי המילים מדחס בורגי או זיווד אלקטרוני, כבר תדעו היטב על מה מדובר ומה לדרוש ולחפש בבואכם לרכוש או לשכור ציוד מסוג זה. זכרו, המחיר אינו הפקטור היחידי עליו יש לתת את הדעת ומוטב לבחון את כל המאפיינים שכן אחד המאפיינים החשובים הוא צריכת חשמל.