בחורה

הסכם ממון בין ידועים בציבור – כל המידע

הרבה זוגות בוחרים להישאר בסטאטוס “ידועים בציבור” מאשר לקיים ביניהם מערכת יחסים זוגית או משפחתית שתוביל לנישואין. עם השנים, התנהלות זו הפכה לטרנד, כך שהרבה בני זוג מעדיפים לוותר על קיום חתונה ולחיות חיי זוגיות, להקים משפחה ולחלק ביניהם את הרכוש.

סיטואציה זו מתרחשת מהרבה סיבות: בני זוג לאחר גירושין מעדיפים לוותר על הטקס המסורתי של חופה וקידושין, זוגות מחליטים לא להינשא מסיבה מצפונית ועוד. בעידן של היום יש מגוון סיבות מדוע בני זוג יעדיפו לא להתחתן. לעומתם יש כאלו שמעוניינים לקחת חלק בטקס, אבל המדינה לא מאפשרת להם כמו: זוגות חד-מיניים.

הסכם ממון בין ידועים בציבור

הסכם ממון בין ידועים בציבור או הסכם חיים משותפים, הוא הסכם שעושה סדר בממון המשותף של בני הזוג הידועים בציבור. כלומר, אחרי שהם עברו להתגורר תחת קורת גג אחת וחולקים את אותו הרכוש, עליהם לבצע הסכם ממון כך שאם במידה ויקרה משהו בעתיד, כמו פרידה, הם יוכלו להתחלק לפי ההסכם שהוחלט ביניהם מראש.

עריכת הסכם מבעוד מועד מאפשרת לבני הזוג להגיע להחלטות משפטיות ביניהם לגבי חלוקת הרכוש. במסגרת חתימת ההסכם, בני הזוג מכריזים על היותם ידועים בציבור וכי הם מנהלים משק בית משותף. השלב הזה חשוב מאוד שכן, הוא נותן סמכות לבית המשפט לענייני משפחה לאשר את ההסכם.

הסכם ממון בין ידועים בציבור לא מוגבל רק בחלוקת רכוש, אלא גם במידה ויש לכם ילדים ואתם מעוניינים לתבוע מזונות או משמורת משותפת . לאחר שהחלטתם לערוך הסכם ממון, אתם צריכים להיפגש עם עורך דין מומחה לענייני משפחה שיכין עבורכם מסמך מותאם אישית. הסכם ממון בין ידועים בציבור צריך להיות ספציפי מאוד, לפי הנסיבות והרצונות של ידועים בציבור. עורך דין מתמחה בתחום המשפחה, יוכל להכין את ההסכם בדיוק לפי הצורך שלכם.

חלוקת רכוש בגירושין

היה והחלטתם להתחתן, קניתם לביתכם המשותף מוצרים חדשים ואבזרתם אותו כראוי – אותו רכוש, הופך לרכוש משותף של שניכם. אולם, כל מחלוקת סביב חלוקת הרכוש במקרה גירושין, מוכרעת לפי הגדרת הרכוש. שימו לב: במידה והאישה הגיעה עם רכוש משלה והבעל הגיע עם רכוש משלו, כל אחד זכאי לרכוש של עצמו מבלי לבצע חלוקה כלל. אבל, הרכוש המשותף שנרכש ביחד לאחר הנישואין, יחולק בין בני הזוג בהתאם לקבוע בחוק.

בהרבה מקרים, בני הזוג בטוחים שהכל יתנהל בפשטות ובזריזות, אבל לא מעט מלחמות מתרחשות ביניהם לאחר הפרידה ובעת החלוקה. לכן, להגדרת החלוקה יש משקל רב מאוד לעניין גורל הרכוש והשאלה שמובילה את ההליך לאורך כל הדרך: לידי מי מבני הזוג יעבור הרכוש?

מימוש הסכם ממון בגירושין

במידה ולא ערכתם הסכם ממון לאחר הנישואין, בית המשפט רואה אתכם כזוג שהסכים ל”איזון משאבים” במידה ותחליטו להתגרש. בשלב הזה, כל אחד מבני הזוג זכאי לחלק את הנכסים לחצי כך שהם זכאים, כל אחד בנפרד, למחצית מכל הנכסים שהם צברו במהלך הנישואין. במידה וערכתם הסכם ממון, החלוקה תהיה בצמוד לכתוב בהסכם.