הדברת חרקים פולשים

חרקים פולשים הם אותם חרקים שהופצו מחוץ לאיזור התפוצה הטבעי שלהם בעקבות פעולתו של האדם והצליחו להתרבות ולהתפשט ללא התערבות נוספת מצד האדם. אחד מאותם חרקים פולשים הוא נמלת האש הקטנה. כיוון שהחרקים הפולשים גורמים לנזקים רבים ופעמים רבות אף מסוכנים חשוב לשכור את שירותיו של מומחה בתחום הדברת חרקים פולשים, דבר שיבטיח את מיגורם.

 

הדברת נמלת האש ועוד

ברשימת מאת המינים הפולשים הגרועים ביותר מופיעה נמלת האש הקטנה. כאן הכוונה היא אל נמלה מזיקה ומסוכנת לאדם ולסביבה. העקיצה של נמלה זו כואבת ביותר ומלווה בהחדרת ארס. נמלה זו פוגעת בחסרי חוליות ומהווה סכנה ממשית לעולם החי בישראל. גופה של נמלת האש נחלק לשלושה חלקים, הבטן, הראש ובית החזה. גודלה (של הנמלה הפועלת) הוא מזערי (כשני מילימטרים) וגודלה של המלכה הוא עד כסנטימטר וחצי. נמלים אלו תמיד מופיעות בקבוצה ואף עוקצות בקבוצה. בישראל נמלת האש הקטנה ביצעה את הופעת הבכורה שלה ב- 2005 ומאז מדי תקופה קבוצות של נמלים מופיעות בחלקים שונים של המדינה. ב- 2015 המשרד לאיכות הסביבה הוציא התראה בנוגע לנמלה מסוג זה וזאת משום שנמלה זו גורמת להפרת האיזון של הטבע ומסוכנת לציבור (עקיצותיה יכולות לגרום לתגובה אלרגית ופעמים רבות הם מובילות את האנשים שנעקצו על ידי הנמלה לבתי החולים). כיוון שמדובר על חרק מסוכן, חשוב למגר את תופעת נמלי האש וכמה שיותר מהר.

 

רק מומחים בתחום הדברת חרקים פולשים יוכלו לבצע את עבודת המיגור במומחיות ולהבטיח שהנמלים לא תחזורנה לאותו איזור באותה תקופה המוגדרת כתקופת אחריות ההדברה. אם אתם סבורים שאתם יכולים להיפטר מנמלה זו בעצמכם, חשוב לקחת בחשבון שהדבר בעייתי שכן היא זעירה ביותר ולעיתים קשה להבחין בה, יש לה צבעים ספציפיים המגדירים אותה אך משום שהיא כה קטנה קשה מאוד לאבחן האם אכן מדובר על נמלת האש הקטנה או נמלה מסוג אחר, מכיוון שנמלים אלו מתרבות במהירות ומהר מאוד האוכלוסייה שלהן מגיעה למימדים עצומים והעובדה שקיני הנמלים ממוקמים מתחת לאדמה ובמקומות נוספים אליהם קשה להגיע (בצמרות עצים) מקשה על מיגורן. בנוסף, פעמים רבות הרוח יכולה להביא איתה נמלי אש עוקצניות, דבר שמהווה בעיה.

 

כל הנתונים שציינו במאמר זה מובילות למסקנה הברורה. אם גם אתם מרגישים עקצוצים שורפים על העור ואם אתם מאתרים נקודות אדומות של עקצוצי הנמלה יש לפנות ובמיידית לרופא המשפחה ובמקביל לחברה שמעסיקה מומחים בתחום הדברת חרקים פולשים, כמו נמלת האש, יתוש הנמר האסייתי, חדקונית הדקל האדומה ופולשים נוספים שמהווים איום על האדם והסביבה.