הבית הישראלי המושלם

מהו בית חלומות? מרבית הישראלים חושבים על בית צמוד קרקע, למרות שבשנים האחרונות המגמה משתנה ואנשים רבים מעדיפים דירה במגדל יוקרה ובסביבה עירונית. בארץ חמה ושטופת שמש כמו שלנו מרבית הבתים היפים יאפשרו לאור ולאוויר הצח לחדור לתוך הבית, אך מצד שני תוקדש מחשבה לבידוד מיטבי כדי שיהיה ניתן לקרר את הבית ביעילות בימי הקיץ המהבילים. בחורף הבידוד ישמש לאגירת החום ושמירתו – ככלל, המודעות לאיכות הסביבה הפכה לחלק מהחשיבה הציבורית בשנים האחרונות ובידוד מיטבי הוא אחת הדרכים הטובות לחיסכון באנרגיה.

בבית החלומות הישראלי לרוב נמצא עיצוב מודרני ונקי ביחס לבתים אמריקאים, למשל. חלק מהאווירה הנעימה נובע מכך שישראלים למדו להסתיר גופי חימום באמצעות חימום תת רצפתי, להשקיע בגופי תאורה דקורטיביים ולתכנן חללים בצורה טובה ונכונה. אמצעי הצללה אסתטיים, ריצוף איכותי ושימוש בחמרים טבעיים ומעניינים ישלימו את התמונה של בית נעים, נוח ומפנק. חדרי האמבטיה והמטבח מתוכננים כיום במחשבה על אווירה יוקרתית ומפנקת יותר, ואביזרים כמו ראשי גשם למקלחת או אסלות תלויות הופכים לשכיחים יותר ויותר. במטבח נמצא שפע מכשירים ייעודיים שמקלים על החיים ומעניקים אפשרויות בישול ואירוח מגוונות.

עיצוב נקי והשקעה באיכות

ישראלים שונאים להיות פראיירים, אבל עם השנים כולם כבר הבינו שלקנות בזול לפעמים אומר שמשלמים ביוקר. כיום אנו פוגשים בתים שנבנו כהלכה מהחומרים הטובים ביותר מתוך ההבנה שהתשתיות הללו ישמשו את המשפחה לשנים ארוכות. המשפחות בישראל גדולות יחסית, ולכן הדירות והבתים צריכים להציע אפשרויות אירגון שונות וחדרים מרובים לכל בני המשפחה. תופעה ישראל נוספת היא האהבה לאירוח ולכן שטחי ההסבה צריכים לאפשר נוכחות של הרבה אנשים ברווחה ובנוחות. באותו הקשר, המטבח במרבית הבתים בארץ נמצא בשימוש מתמיד ולכן נודעת חשיבות מרובה גם לפונקציונאליות שלו, ולא רק לעיצוב.

מכיוון שעלות הדיור בישראל גבוהה כל פיתרון שחוסך במקום ובצפיפות הופך לפופולארי. חימום תת רצפתי מעניק חום נעים ותחושת מותרות, תוך שהוא מאפשר חיסכון באנרגיה ופינוי שטח רצפה יקר. באופן דומה פתרונות אחסון חכמים הם חשובים במיוחד בדירות ישראליות וכל סנטימטר צריך להיות מנוצל בצורה הטובה ביותר כדי לאפשר את קבלת המראה הנקי והמסודר שאנו רוצים לקבל. החדרים יכולים להיות קטנים אבל אם הם מתוכננים היטב אין סיבה שתהיה בהם תחושת צפיפות ומחנק. באופן כללי עיצוב דירת החלומות הישראלית משקף במידה רבה מאד את האופי הישראלי שמשלב הנאה מהחיים ביחד עם גמישות ויכולת הסתגלות.