בדק בית – מתי ולמי פונים

כאשר מציעים לאדם לעשות בדק בית בביתו הוא כלל הנראה יחשוב שמדובר בניקיון, בהדברה או בכל מצב מטריד אחר שמצדיק בדיקה והתייחסות. הוא עשוי לא להעלות כלל דווקא את הנושא החשוב ביותר אשר עולה לדיון רק לעתים רחוקות ביותר: מצבו ההנדסי של הבית, רמת הבטיחות שהוא מציע לדייריו וזיהוי כשלים אשר עשויים לגרום לנזק פיזי או כלכלי. כאשר מציעים לדיירים לבדוק את הנושא הזה מגלים שמדובר בנושא שאינו מוכר כלל לציבור הרחב, ומרבית האנשים פשוט מניחים שהדירה שלהם בדוקה ובטוחה. כך קורה שאנו שומעים בחדשות שוב ושוב על מקרי אסונות ומחדלים, ואלו הם כמובן המקרים הקיצוניים ביותר. מפי חברים ומכרים נוכל לשמוע על נזקים שונים שנגרמו מכשלי בנייה ותכנון שבסופם הוצאה לא צפויה ומשמעותית.

אם כך, יתרונותיו של בדק בית אינם דורשים הסברים מיותרים, ובכל זאת אנשים חשים חסרי אונים ואינם מודעים לכך שיש פתרונות ובדיקות שניתן לבצע. מה ניתן לעשות כדי לשנות את המצב הזה? ראשית כדאי לדעת שישנן חברות המתמחות בתחום ושישמחו לשלוח צוותים של מהנדסים ומומחים שיבדקו את הנכס שלכם ויוציאו דיווח. שנית, כדאי לדעת שכל זמן הוא נכון לביצוע בדק בית – אך ישנם זמנים חשובים במיוחד: כאשר עומדים לפני רכישה של נכס חדש או כאשר מתגלים נזקים מטרידים במבנה. במצבים הללו מומלץ במיוחד לדאוג לביצועה של בדיקה מקצועית.

בדק בית – לישון בשקט בלילה

יתרונותיו של בדק בית רבים ומובנים מאליהם, ובראשם ההרגשה שאפשר לישון בשקט בלילה. הבודקים שיגיעו לביתכם עלולים לגלות נזקים קלים או חמורים, ואפילו נזקים שמסכנים חיים כמו מרווחים גדולים מדי בין שלבי המעקה במרפסת. לאחר שתטפלו במפגעים הללו תוכלו להיות שקטים ולדעת שעשיתם כל מה שאפשר לעשות. למעשה, וועדי בתים רבים בוחרים לבצע בדק בית משותף לבניין כולו וכך הרבה דיירים מרוויחים שלוות נפש בבת אחת. במקרים רבים אנשים פרטיים פונים אל החברות המתמחות בתחום על מנת להיות שלווים לגבי ביתם הפרטי.

אנו משקיעים משאבים ומחשבה רבים בנושאים כמו עיצוב ומראה הבית, בניקיונו ובתחזוקתו. מוזר להבין שאנו משקיעים הרבה פחות בנושא החשוב ביותר של בטיחות היקרים לנו מכל. כשאנו מסדרים את העדיפויות שלנו בצורה נכונה יותר, קל לראות שהדבר הנכון לעשות הוא לפנות לחברה אמינה, וותיקה ומקצועית שתבדוק את הנכס שלנו ותבטיח לנו שאנחנו יכולים להיות שלווים ורגועים בין כתלי ביתנו.