ארוחה טבעונית – וטעימה

זה כבר ממש לא סוד שאוכל טבעוני הוא הכי רחוק מלהיות משעמם. מתכונים טבעוניים יכולים לשלב מגוון של טעמים וגם מי שלא מגדיר את עצמו כטבעוני יכול ליהנות מהם. אז נכון, ירקות הם חלק כמעט בלתי נפרד ממטבח זה, אך אפשר לגוון גם איתם ולהכין ארוחה טבעונית שלמה וטעימה גם אם אתם ממש לא טבעונים. בין אם אתם חובבי שייקים טבעוניים, לביבות או כל מאכל אחר או שפשוט אתם מעוניינים להעשיר את יכולות הבישול הטבעוני שלכם – כדאי לכם להמשיך לקרוא.

פתרון מושלם לארוחה קלילה

אחד המאכלים האהובים ביותר על טבעונים וצמחונים הן לביבות. הן השילוב המושלם בין ירקות לבין טעם ביתי של פעם. יש כמובן לא מעט אפשרויות להכנת לביבות, אך בהקשר של מתכונים טבעוניים לא פעם נתקלים כאן בקושי. הסיבה היא שבעוד שבהכנת לביבות יש צורך במצרכים כמו ביצים למשל, טבעונים אינם יכולים לאכול אותן ולכן יש צורך בהתאמה לטבעונים. משמש לדעת כי כיום בעקבות ריבוי של מתכונים טבעוניים ואפשרויות שונות לטבעונים, יש תחליפים מגוונים עבור ביצים וכך אין צורך לעשות בהן שימוש בתפריט. כדי להכין ארוחה קלילה ומלאה בטעם, אפשר לוותר על שימוש בביצה בהכנת מתכונים עבור טבעונים ולהשתמש בתחליפים מסוגים שונים. לביבות יכולות לשמש בתור מנה ראשונה של ארוחה שלמה, או בתור נשנוש טעים לאירוח. גם בארוחת ערב על טהרת הטבעונות ניתן להכין סוגים שונים של לביבות שיוסיפו טעם.

תוספת לארוחה

הכנה של מתכונים טבעוניים מצריכה מצידנו יצירתיות רבה, אבל כאמור, קיימים מגוון של תחליפים לחומרים כמו ביצים או גבינות אשר מאפשרים הנאה מושלמת וארוחה טבעונית מצוינת. תוספות לארוחה טבעונית יהיו על פי רוב על טהרת האורז, העדשים וכמובן ירקות מבושלים או טריים. לצידן של לביבות על פי רוב תוגש גם שמנת חמוצה, אך כאשר מדובר בהכנת מתכונים טבעוניים ניתן להחליף את השמנת החמוצה בגבינת סויה או להעדיף תוספת שונה מירקות, ממרח או מטבל טבעוני בהתאם להעדפה. גם כאן ניתן לגוון ויש המון מתכונים טבעוניים לתוספות מסוג זה. כבר לא צריך להתפשר על טעמו של מטבל רק משום שהוא טבעוני ואפשר לשדרג כך את טעמן של לביבות.

לא רק לטבעונים

בנוגע להכנת מתכונים טבעוניים, כדאי שוב להזכיר כי לא מדובר במתכונים לטבעונים בלבד. אנשים שונים נהנים להתנסות באוכל טבעוני ומתנסים לא מעט במטבח הטבעוני ובאפשרויות הרבות שהוא מציע. תוכלו להכין ארוחה שלמה המורכבת מסלטים, לביבות ומטבלים טבעוניים למנה הראשונה, ולאחר מכן להפוך את התוספות השגרתיות למרכז הארוחה. הירקות מככבים במטבח הטבעוני, אך ניתן למצוא מתכונים טבעוניים רבים אשר עושים שימוש בקמח ובחומרים מגוונים נוספים להעשרת הטעם. תופתעו לגלות כי בדרך להכנת ארוחה טבעונית שלמה אתם תתאהבו במטבח זה ותגלו לא מעט מאכלים מוצלחים שערבים לחיכם של גם אלה אשר אינם טבעונים בכלל.