איש מחזיק כרטיס ביקור שמצוייר עליו דגל ישראל

אנגלית כשפה בינלאומית

השפה הבינלאומית הרווחת והנפוצה ביותר היא השפה האנגלית. בשפה זו נעשה שימוש בין אנשים רבים ובארצות רבות. אחד השימושים הגדולים ביותר (למעט שימוש בשפה בארץ בה דוברים את השפה האנגלית) הוא עבור ניהול עסקים ויצירת שיתופי פעולה. בשורות הבאות נרצה להרחיב מעט על השימוש בשפה האנגלית עבור ניהול עסקים או במילים פשוטות להרחיב על אנגלית עסקית וחשיבותה וזאת מעצם היותה שפה שכיחה.

מדוע חשוב לדעת לדבר אנגלית ברמה טובה?

כפי שכבר נרמז לעיל, ישנם לא מעט אנשים המנהלים עסקים עם ארצות אחרות וחייבים לדעת לשוחח באנגלית ברמה טובה ובאופן עסקי. כמו כן, ישנם לא מעט שכירים העובדים בחברות בינלאומיות או כאלו המנהלות עסקים עם חו”ל וכאשר עובד המייצג את החברה, אינו דובר את השפה ברמה ראויה, תדמית החברה היא זו שעלולה להיפגע – כמו גם תדמית העסק של העצמאי. אחד הדברים הבסיסיים ביותר הוא לנהל דו שיח עם הצד השני ברמה הגונה וכזו המצליחה להעביר את המסר ולהשרות הרגשה, שמדובר במייצג חברה מכובדת ומקצועית. אין ספק שישנם לא מעט פעמים ומקרים בהם לא ניתן לנהל שיחה מפאת חוסר הבנה או ידיעת השפה ועדיין מצליחים אך בעידן בו אנו חיים כיום, אין אחד שהיה מעוניין להצטייר כאיש עסקים שאינו מכיר את השפה.

אנגלית ברמה עסקית מעט שונה מהאנגלית אותה מכירים מהסרטים והסדרות. כאן מדובר על אנגלית שנעשה שימוש במינוחים וניבים המתאימים לתחום ולנישת התחום המקצועי. בכל תחום, ישנו “ניב” דיבור ייחודי אשר לא כל דובר השפה האנגלית לאו דווקא ידע או יכיר את הטרמינולוגיה הספציפית. לדוגמא: בעולם המושגים של שיווק, נעשה שימוש במילה Optimize  שהיא מילה מוכרת באנגלית אך ספציפית לתחום השיווק ידובר על שיפור קמפייני פרסום ולא בהכרח על שיפור כללי. לכל תחום יש את ה “סלנג” שלו ואת המינוחים הייעודים עבורו, לא להכירם עלול לפגום בניהול העסקים ולכן מומלץ לשפר את האנגלית ולדאוג לדעת לדבר אותה ברמה עסקית ראויה.

לסיכום, במידה ואתם מנהלים עסקים עם מדינות אחרות או שאתם עובדים כשכירים בחברה בינלאומית, מן הראוי שתדעו לדבר את השפה האנגלית וברמה יחסית גבוהה ועסקית. אנגלית עסקית ברמה טובה תוכל לעזור לכם לנהל את העסקים שלכם או להתנהל במרחב העבודה, בצורה קלה יותר ואף מצליחה יותר – לא בכדי הדבר הראשון שצריך על מנת לנהל עסקאות הוא להבין את מי שעומד מולך ומה מטרתו – וזאת נעשה על ידי הקשבה וקריאה בין השורות (בין היתר).