אוכל לחתולים – לא מה שחשבתם

חתולי בית הם חלק מהמשפחה ולכן, יש צורך לדאוג לרווחתם המלאה. בעלי בתים רבים מעדיפים חתולים על כלבים בגלל תכונותיהם המיוחדות, ובגלל שאין צורך להעסיקם או לטפל בהם בצורה אינטנסיבית. חתולים אינם מפגינים חיבה כמו כלבים אלא נקשרים בדרך אחרת אל בעליהם. הם שקטים, עצמאיים ואין צורך לטייל עימם. המזון שלהם מבוסס על מזון מן החי וכולל מרכיבים של בשר ודגים. המזון מעט יקר מזה של כלבים בשל כך, ומגיע, לרוב, כאוכל יבש או רטוב.

 

מזון מסוגים שונים

יש אפיונים שונים למזון לחתולים והם קיימים בעיקר בגלל גיל החתול, מצבו הבריאותי, משקלו ועוד פרמטרים שונים. חתלתול יונק או מקבל חלב עד לגיל שבין 7 ל-11 שבועות, ולאחר מכן, יכול לאכול מזון שמיועד לחתולים גדולים. אוכל לחתולים מכיל בתוכו מרכיבים שונים החיוניים לבריאותם. ברגע שהחתול אינו ניזון מאוכל שמותאם לו, או רק מאוכל שמיועד לכלבים, הדבר יכול להשפיע על בריאותו לאורך זמן, וכדאי להקפיד על הנושא הזה. תזונה נכונה מונעת מחלות.

 

תזונת החתול לאורך היום

יש חתולים בעלי פרווה ועבורם יש ייצור של מזון מיוחד שמסייע במניעת כדורי שיער שעלולים לגרום לבעיות בדרכי העיכול. חתולה בהריון אמורה לקבל מזון מיוחד מועשר. יש חטיפים ומעדנים שאפשר לפנק בהם את החתולים מדי פעם. חתול אוהב לאכול במנות קטנות לאורך כל היום. כך, שניתן לשים לו צלחת מלאה והוא יאכל ממנה על פי צרכיו. יש להקפיד למלא את הצלחת כאשר היא מתרוקנת. חתולים שמנים חייבים בדיאטה מיוחדת וכדאי להתייעץ עם וטרינר בנושא זה.

 

בחירת אוכל איכותי

מומלץ לרכוש אוכל לחתולים בחנות בעלת מוניטין. היא משווקת אוכל שמיוצר על ידי יצרנים מובילים ובעלי שם. על האריזה חייבים להיות תוויות של היצרנים. ייצור המזון נעשה תחת בקרת איכות מחמירה, ייצורו נעשה לאחר מחקרים רבים לאורך שנים, ויש הקפדה על האיכות. ליצרן יש לקוחות רבים שמלווים אותו שנים רבות והמוניטין שלו ברור וידוע. ניתן לרכוש מזון בסוגי אריזות גדולות וקטנות, וכל בעל חתול יבחר את סוג המזון המועדף על חתולו.